Zostańcie Superdziadkami

Cukrzyca typu 2 to podstępna choroba. Kampania rozpoczęta przez Medicover prowadzona jest w dwojaki sposób: z jednej strony kierowana jest do dzieci i młodzieży – pozwala im wgryźć się w tematykę zdrowia i zostać „gwiazdami internetów”, z drugiej, zwraca się do babć i dziadków, by rozpieszczając swoje wnuki, chronili je jednocześnie przed chorobami cywilizacyjnymi – stając się superdziadkami. Oba bieguny łączy wspólny mianownik – zdrowy styl życia może nas uchronić przez zachorowaniem i poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi. Dbajmy o siebie i siebie nawzajem, doceniając wspólnie spędzany czas.

Cukrzyca typu 2 – to podstępny przeciwnik, który nie ujawnia się od razu – potrzebuje aż 20 lat, aby nas zaskoczyć. Przez ten czas, zapracowujemy sobie na nią: niską aktywnością fizyczną, lekkomyślną dietą, w końcu nadwagą i otyłością. Cukrzyca nie boli, bolą dopiero jej konsekwencje, w postaci stopy cukrzycowej, niewydolności nerek, poważnych problemów ze wzrokiem, czy układem krwionośnym. Motywacja do zmiany stylu życia nie przychodzi łatwo. Szczególnie, gdy podjąć wyzwanie powinna jednocześnie cała rodzina. Ale jest to możliwe!

superdziadkowie.pl – to strona dla babć i dziadków. Dla tych, którzy chcą ustrzec swoje wnuki przed cukrzycą typu 2, by wyrosły na zdrowych dorosłych. Którzy chcą postępować z rozmysłem, dla których liczy się sprawdzona wiedza o profilaktyce zdrowia ich wnuków. Którzy chcieliby być dla nich mądrymi wychowawcami, pozytywnymi kompanami i przyjaciółmi. Na superdziadkowie.pl starsze pokolenie dowie się jak przekonać wnuki do zdrowych nawyków, by czerpały z tego jak najwięcej życiowych korzyści. Zapisze się na specjalne warsztaty dla babć i dziadków, a dodatkowo powspomina co było dobrego w minionych czasach w kontekście zdrowego żywienia.

Ddob.com/pozdro jest platformą skierowaną do dzieci młodzieży. Angażuje wokół tematu cukrzycy typu 2 swojską dla młodych ludzi przestrzeń social mediów. Na platformie DDOB, młodzi ludzie spotkają się z popularną youtuberką i ambasadorką akcji, Billie Sparrow (Wroobelek) oraz poznają bliżej inspirujące historie absolwentów Programu PoZdro!. Młodzi ludzie na poznają tu zaskakujące fakty dotyczące cukru, dowiedzą się co robią z nami słodkie napoje, przyswoją niezwykłe 10 zasad zdrowego odżywiania oraz całą prawdę o aktywności fizycznej.
Czy życie stanie się lepsze jeśli będą uprawiać sport? To wszystko i jeszcze więcej – między innymi nietypowy konkurs z atrakcyjnymi nagrodami na stronie internetowej i Facebooku: www.po-zdro.pl, https://www.facebook.com/ProgramPoZdro/