Znamy KOBIETY MEDYCYNY 2016

Grażyna Rogala-Pawelczyk, Joanna Zabielska-Cieciuch, Maria Respondek-Liberska, Beata Stepanow i Bożena Janicka to laureatki plebiscytu „KOBIETY MEDYCYNY 2016”. Tak w głosowaniu zdecydowali internauci.


„Ideą naszego konkursu jest promowanie kobiet, związanych z medycyną i systemem ochrony zdrowia, których sukcesy w pracy zawodowej, zaangażowanie i entuzjazm w działalności społecznej budzi szacunek i uznanie. Chcemy w ten sposób pokazywać wiele wspaniałych kobiet, które aktywnie i skutecznie działając na rzecz rozwoju medycyny i poprawy warunków leczenia ludzi w Polsce, udowadniają na co dzień, że ciężką pracą i zaangażowaniem można dokonać rzeczy wydawałoby się niemożliwych” – mówi Ewa Szarkowska, redaktor naczelna Portali Medycznych.

W tegorocznym plebiscycie internauci oddali łącznie ponad 12 tys. głosów. Wybór nie był łatwy, gdyż dla wszystkich Pań, nominowanych przez Redakcję „Portali Medycznych” do konkursu, los pacjentów oraz kształt polskiego systemu ochrony zdrowia nie jest obojętny. Odnoszone przez nie sukcesy w życiu zawodowym i działalności społecznej, są nie tylko ich osobistą satysfakcją, lecz także istotnie przyczyniają się do rozwoju medycyny i poprawy warunków leczenia ludzi w Polsce.

Numerem jeden tegorocznej edycji rankingu została dr n. med. Grażyna Rogala-Pawelczyk, była prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych, która stojąc na czele samorządu zawodowego z ogromną determinacją zabiegała o utrzymanie rangi zawodu pielęgniarki i położnej oraz ich miejsca w polskim systemie ochrony zdrowia.

Tuż za Grażyną Rogalą-Pawelczyk uplasowały się: Joanna Zabielska-Cieciuch, lekarz rodzinny, kierownik NZOZ „Przychodnia Rodzinna” w Białymstoku i ekspert Porozumienia Zielonogórskiego, prof. dr hab. Maria Respondek-Liberska, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Kardiologii Prenatalnej, kierownik Zakładu Kardiologii Prenatalnej w Centrum Zdrowia Matki Polki oraz Zakładu Diagnostyki i Profilaktyki Wad Wrodzonych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Beata Stepanow, prezes Stowarzyszenia Edukacji Diabetologicznej, dyr. Centrum Edukacji i Specjalistycznej Opieki Medycznej w Kleczewie oraz Bożena Janicka, prezes Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia, członek zarządu Kolegium Lekarzy Rodzinnych i kierownik NZOZ Poradnia Lekarska w Kazimierzu Biskupim.

Ponadto redakcja „Portali Medycznych” przyznała Tytuł Honorowy „Kobiety Medycyny 2016” dr n. med. Annie Jakrzewskiej-Sawińskiej, współzałożycielce i wiceprezes Wielkopolskiego Stowarzyszenia Wolontariuszy Opieki Paliatywnej „Hospicjum Domowe” w Poznaniu, która w swoich działaniach nieugięcie i nieustannie dąży do poprawy jakości opieki medycznej oraz jakości życia przewlekle i nieuleczalnie chorych dzieci, dorosłych oraz osób starszych w Wielkopolsce.

Honorowy patronat nad plebiscytem objęła po raz kolejny Jolanta Kwaśniewska, prezes Fundacji „Porozumienie bez barier“.

„Moje osobiste zainteresowanie ideą przyświecającą pomysłodawcom plebiscytu Kobiety Medycyny wypływa z głębokiej wiary w sens wszelkich działań, zwracających uwagę na Kobiety – zarówno żyjące wśród nas jak i te, które już odeszły – bez których dorobku dzisiejsza medycyna byłaby znacznie uboższa”- powiedziała Jolanta Kwaśniewska i dodała: „W polskiej medycynie jest wiele wspaniałych kobiet, a ich wkład w to, czym się dzisiejsza medycyna szczyci jest nie do przecenienia. Nadszedł czas, abyśmy wszystkie te nasze „brylanty” poznali bliżej.”

Partnerem wydarzenia była marka Pharmaceris.

TOP „10“ plebiscytu „KOBIETY MEDYCYNY 2016“

1.Grażyna Rogala-Pawelczyk
2.Joanna Zabielska-Cieciuch
3.Maria Respondek-Liberska
4.Beata Stepanow
5. Bożena Janicka
6. Bernarda Kazanowska
7. Lidia Gądek
8. Anna Chrapusta
9. Małgorzata Majer
10. Edyta Wcisło