Zmobilizowani.SM Cafe

Zaburzenia widzenia. Osłabienie mięśni. Problemy z koordynacją ruchów i utrzymaniem równowagi. To tylko kilka objawów towarzyszących chorym na stwardnienie rozsiane. Już w najbliższy wtorek 23 października przy pomniku Armii Krajowej przy ul. Wiejskiej stanie wyjątkowy autobus-kawiarnia – Zmobilizowani.SM Café. Odwiedzający będą mogli nie tylko napić się w nim pysznej, darmowej kawy, ale też na własnym przykładzie przekonać jak wygląda codzienność chorych ze stwardnieniem rozsianym.

Inicjatorami projektu Zmobilizowani.SM Cafe jest Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego (PTSR) i Grupa Młodych z SM „Twardziele”. Mobilna kawiarnia oprócz Warszawę odwiedzi Gdynię, Lublin, Łódź i Katowice.

Autobus będzie „czynny” od godz. 10:00 do 18:00.

Dodatkowo, w autobusie odbędzie się briefing prasowy o godz. 12:00. W spotkaniu udział wezmą przedstawiciele organizacji pacjenckich, goście specjalni i ekspert – p. prof. Anna Kostera-Pruszczyk.

Aby poprawić sytuację chorych na SM w Polsce, PTSR wraz z Twardzielami przygotowali również petycję, w której postuluje wdrożenie działań umożliwiających m.in. przyspieszenie diagnozy choroby, jak najszybsze udostępnienie nowoczesnych terapii o różnych mechanizmach działania oraz objęcie rehabilitacją chorych z SM. Petycję będzie można podpisać zarówno w autobusie, jak i przez stronę internetową:

https://www.petycjeonline.com/petycja_ws_poprawy_sytuacji_pacjentow_z_sm_w_polsce#form