Zbadaj swoje jelita

W Wojewódzkiej Przychodni Onkologicznej w Łodzi przy ul. Paderewskiego się  24 listopada w godz. 10:00-14:00 odbędzie na akcja profilaktyczna „badam jelito” oraz inauguracja Colon Cancer Unit (Poradni Chorób Jelita Grubego).

Uczestnicy wydarzenia w wieku 50+ oraz osoby, u których w rodzinie występowały zachorowania na raka jelita grubego, otrzymają bezpłatne i łatwe do wykonania w warunkach domowych testy FIT na obecność krwi utajonej w kale Test FIT jest narzędziem do wstępnej podstawowej diagnostyki w kierunku raka jelita grubego.

Nowotwory jelita grubego i odbytu są trzecim najczęściej występującym w Polsce nowotworem u mężczyzn i drugim u kobiet. Obserwuje się coroczny wzrost liczby zachorowań. Większość zachorowań na nowotwory złośliwe jelita grubego występuje po 50. roku życia. Rak jelita grubego to jeden z bardziej podstępnych nowotworów, gdyż rozwija się przez wiele lat, nie dając żadnych objawów. Szansa na pełne wyleczenie zależy przede wszystkim od wczesnej diagnozy i szybko rozpoczętego leczenia.

Agenda wydarzenia:
10.30 – 11.00 Briefing poświęcony inauguracji działalności COLON CANCER UNIT – interdyscyplinarnego zespołu, którego działalność w sposób nowoczesny i przyjazny dla Pacjentów będzie skupiona na leczeniu chorych z rakiem jelita grubego.

10.30 – 14.00
– Badania USG jamy brzusznej
– Konsultacje z lekarzem onkologiem w zakresie profilaktyki, metod diagnostycznych i metod leczenia raka jelita grubego
– Porady dietetyczne, które pomogą zadbać o jelito grube i wykluczyć z diety produkty mające na nie zły wpływ
– Spotkanie z fizjoterapeutą –  jak czerpać radość z aktywności fizycznej, nie nadwerężając organizmu