Zajrzyj na Różową Plażę

W okresie letnich wakacji fundacja OmeaLife zaprasza do udziału w trzeciej edycji Różowej Plaży. Celem wydarzenia jest promocja zdrowego stylu życia poprzez aktywność fizyczną, dbałość o dietę, regularne wykonywanie badań piersi oraz ochronę skóry przed promieniami UV.

Tegoroczne imprezy propagujące profilaktykę przeciwnowotworową odbędą się 28.07 w Sopocie (plaża klubu Zatoka Sztuki) oraz 11.08 w Ustce (wejście nr. 4). Zespół wolontariuszy, który utworzy różowe miasteczko to kobiety, które przeszły chorobę nowotworową piersi lub dalej się z nią borykają, a mimo to cieszą się życiem. Swoją postawą i uśmiechem na twarzy łamią stereotypy związane z postrzeganiem osób dotkniętym rakiem piersi.

Ekspertami w zakresie profilaktyki i leczenia raka piersi będą: dr Elżbieta Senkus-Konefka, prof. Agnieszka Kołacińska, dr hab. Dawid Murawa, dr Jarosław Skokowski, dr hab. Jerzy Jankau, prof. Piotr Prowans, dr Michał Kąkol, dr Paweł Kabata, dr Cezary Kaczmarkiewicz, lek. Natalia Cichowska-Cwalińska. Porady związane z prawidłowym odżywianiem zapewni dietetyk Magdalena Maciejewska–Cebulak, współautorka książki „Nie daj się rakowi – wsparcie żywieniowe w chorobie nowotworowej”.

Plan Różowej Plaży zakłada: treningi fitness przeprowadzane co 45 minut – blok trenerski, który trwa 30 minut konsultacje z dietetykiem, chirurgiem piersi, onkologiem, rehabilitantem naukę samobadania piersi oraz wyczuwania guzków na fantomach (implantach) Dla każdego uczestnika zapewnione będą owoce, woda mineralna oraz kosmetyki z wysokim filtrem.

Różowa plaża to również miejsce spotkania dla pacjentów onkologicznych, którzy zmagają się z chorobą lub mają już to przykre doświadczenie za sobą. Dobrze jest spędzić trochę czasu w luźniej atmosferze na plaży z osobami patrzącymi w przyszłość optymistycznie, wymienić się doświadczeniami i nabrać jeszcze więcej motywacji do walki o swoje zdrowie – tłumaczą organizatorzy.

Patronat naukowy nad wydarzeniem objęło Polskie Towarzystwo Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej oraz Polskie Towarzystwo Chirurgii Onkologicznej.