Zajrzyj do Onkologicznej Poradni Servier

W ramach II edycji kampanii SERVIER – WYŁĄCZ RAKA!, która właśnie wystartowała w trasę ponownie wyruszy Onkologiczna Poradnia Servier, w której lekarze przeprowadzą bezpłatne konsultacje i badania dolnego odcinka przewodu pokarmowego, a w konkretnych wskazaniach USG wątroby.

Obecny w Poradni dietetyk będzie służyć pomocą w dobraniu odpowiedniej diety i zmianie nawyków żywieniowych. Przekaże także materiały edukacyjne i ciekawe przepisy kulinarne.

Osoby odwiedzające Mobilną Onkologiczną Poradnię Servier będą mogły skorzystać ze specjalnie przygotowanych materiałów edukacyjnych i przepisów kulinarnych oraz porad dietetyka, który pomoże skomponować odpowiednio zbilansowaną dietę lub dobrać właściwe menu dla osoby już chorującej na ten nowotwór.

 „Choroby onkologiczne są największym wyzwaniem, przed jakim stoi współczesna medycyna i chcemy mieć swój udział w walce z nimi. Kampania skierowana jest przede wszystkim do osób po 50. roku życia, bo to one są najbardziej narażone na zachorowanie na raka jelita grubego. Chcemy jednak dotrzeć także do osób młodszych, bo jeśli dziś wdrożą w swoim codziennym życiu proponowane przez nas zmiany, znacząco zmniejszą ryzyko zachorowania na raka jelita grubego w przyszłości” – dodaje lek. Katarzyna Urbańska.

Do zwiększania świadomości na temat profilaktyki raka jelita grubego zachęcają nie tylko organizatorzy kampanii i autorytety medyczne. Akcję wspierają również osoby publiczne:  Maria Seweryn, Maria Pakulnis, Jacek Poniedziałek, Wojciech Kalarus i Andrzej Chyra. Namawiają do przełamania bariery wstydu i wykonania profilaktycznych badań kolonoskopowych.

Onkologiczna Poradnia Servier odwiedzi w tym roku Katowice (10 marca), Gniezno (13 marca), Poznań (14 marca), Łódź (19 marca), Białystok (20 marca), Lublin (21 marca) i Rzeszów (23 marca). Szczegóły dotyczące trasy i kampanii na stronach www.wylaczraka.pl i facebook.com/wylaczraka.