Wystartowała Poczta Dziecięca

Rozpoczęła się kolejna edycja Poczty Dziecięcej – akcji organizowanej już po raz trzeci przez Fundację Urtica Dzieciom. 400 małych pacjentów z 18 oddziałów onkologii i hematologii w Polsce otrzyma prezenty świąteczne. W tej chwili wolontariusze z Wrocławia i Łodzi pakują niespodzianki, bo – jak zapowiadają organizatorzy – wszystkie dotrą do szpitali jeszcze przed świętami.

Poczta Dziecięca to projekt, którego głównym celem jest niesienie radości i uśmiechu małym pacjentom dotkniętym chorobami nowotworowymi. Firmy współpracujące z fundacją przekazują zabawki, gry czy książki, które – wraz z życzeniami przygotowanymi przez gości listopadowej gali charytatywnej – są pakowane, a następnie rozwożone do najdalszych zakątków naszego kraju. Już dziś wiemy, że dostarczonych zostanie około 400 paczek.

W trakcie terapii onkologicznej, wiele dzieci spędza święta w szpitalu, bez przyjaciół, a czasem i bez rodziny, bo nie pozwalają na to wyniki badań czy zaplanowane zabiegi. Naszym celem jest sprawić, aby – pomimo choroby – choć przez chwilę mogły poczuć magię Bożego Narodzenia – wyjaśnia Katarzyna Cabaj, Członek Zarządu Fundacji Urtica Dzieciom. – Radość, jaka towarzyszy rozpakowywaniu upominków i widok uśmiechniętych twarzy maluchów to najlepszy prezent gwiazdkowy dla nas – dodaje.

Ogromną rolę w realizacji przedsięwzięcia odegrali polscy producenci zabawek, bez których trudno byłoby zrealizować tak szczytny cel. Już od początku października do siedziby Fundacji docierały upominki, wśród których znalazły się klocki, lalki, artykuły plastyczne, gry planszowe czy książki. Większość ze sponsorów bierze udział w akcji od początku jej istnienia. Zaangażowani w projekt wolontariusze, pracownicy Urtica Sp. z o.o., dobierali upominki do wieku, płci i zainteresowań maluchów, by potem zapakować kilkaset paczek i dostarczyć adresatom przebywającym na dziecięcych oddziałach onkologicznych.