WST w Katowicach uruchamia kierunek lekarski i pielęgniarski

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach (WST), otworzy w październiku pierwsze na Śląsku i trzecie w Polsce prywatne studia medyczne. Na uczelni będą kształcili się przyszli lekarze i pielęgniarki.

Do tej pory WST prowadziła kształcenie na kierunkach technicznych oraz artystycznych. Uruchomienie kierunków medycznych przedstawiciele uczelni uzasadniają potrzebami kadrowymi rynku ochrony zdrowia.

Kształcenie na kierunku lekarskim prowadzone będzie w trybie studiów stacjonarnych, jednolitych magisterskich (6 lat, 12 semestrów). Uczelnia oferuje też trzyletnie studia licencjackie na kierunku pielęgniarstwo.

„Nasze studia lekarskie spełniają wszystkie wymogi Ministerstwa Zdrowia, jak również Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a charakteryzować je będzie nowoczesne podejście do studiowania oraz wybitna kadra naukowo-dydaktyczna” – powiedział kanclerz i założyciel Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach Arkadiusz Hołda.

Jak dodał, uczelnia stawia na jakość kształcenia oraz praktyki, które każdy absolwent będzie miał zagwarantowane w specjalistycznych ośrodkach partnerskich na terenie Polski.

“Ponieważ reprezentujemy uczelnię techniczną, w ofercie mamy nowoczesne specjalizacje, takie jak: inżynieria medyczna czy symulacje i modelowanie komputerowe w biomedycynie, dzięki czemu każdy student medycyny będzie miał dostęp do najnowocześniejszej na rynku wiedzy technicznej” – dodał Hołda.

Wyższa Szkoła Techniczna istnieje od 2003 roku. Kształci m.in. przyszłych architektów, projektantów, grafików oraz specjalistów budowlanych. Kadrę naukowo-dydaktyczną stanowią specjaliści wywodzący się ze śląskiego, łódzkiego i krakowskiego środowiska akademickiego.

Szczegóły rekrutacji (warunki przyjęć i czesne) na kierunki: lekarski i pielęgniarski znajdują się na stronie internetowej www.wst.com.pl/rekrutacja/warunki_rekrutacji.

źródło: PAP