WOŚP zadbał o nocleg rodziców w szpitalach

Po tegorocznym graniu Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zakupiła 4317 leżanek i rozkładanych foteli dla rodziców opiekujących się dziećmi w szpitalach.

Fundacja nabyła urządzenia skonstruowane i produkowane w Polsce! – powiedział Jurek Owsiak, Prezes Zarządu WOŚP – Jest to odpowiedź na bolesny problem „koczowania” rodziców na podłodze, na karimatach, pod łóżkami dzieci. Od teraz ich warunki poprawią się w sposób bezprecedensowy. A jeśli uda się Ministrowi Zdrowia spełnić obietnicę likwidacji opłat za pobyt w szpitalach, można będzie mówić o niespotykanej w Polsce, pozytywnej rewolucji.

Po raz kolejny Fundacji udało się nabyć urządzenia najlepsze – co zgodnie podkreślili eksperci oceniający proponowany sprzęt – na niespotykanych na rynku, atrakcyjnych warunkach. Ostateczne ceny poszczególnych urządzeń są tajemnicą, ale w efekcie negocjacji z początkowej, sumarycznej wartości wszystkich postępowań wynoszącej około 32 mln złotych udało się uzyskać ostateczną wartość całego Konkursu Ofert na poziomie 21.510.173,31 złotych. Oznacza to oszczędność ponad 11 mln złotych!

źródło: WOŚP