Wolontariat w Ośrodku Preadopcyjnym

Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny Fundacji Rodzin Adopcyjnych informuje, że wznowił podejmowanie współpracy z nowymi wolontariuszami!

Dniem, w którym można dzwonić i dowiadywać się o wolontariat jest każdy CZWARTEK w godz. 10:00-17:00. Należy kontaktować się z panią Anią Łasińską.

Wolontariat w ośrodku preadopcyjnym to po prostu towarzyszenie dzieciom w ich codzienności: karmienie, przewijanie, zabawa, spacery (wyłącznie po terenie szpitala) itp. Każdy wolontariusz będzie przydzielony do konkretnego dziecka. Należy się zadeklarować w jakich dniach i porach mogą Państwo przychodzić. Prosimy o to, aby każda osoba przychodziła do ośrodka min. 2 razy w tygodniu. Należy przynosić ze sobą buty na zmianę oraz o wygodny strój.

Wszystkich wolontariuszy po wcześniejszym umówieniu się po raz pierwszy wprowadzać będzie pielęgniarka, pani Alicja Rafał. Wolontariat jest możliwy codziennie w godz. 10:00-18:00.

Niedozwolone jest robienie dzieciom zdjęć ani kręcenie materiałów video, nawet na własny użytek. Obowiązuje nas ochrona danych osobowych oraz wizerunku dzieci.

Istnieje także druga forma wolontariatu tj. pomoc w pozyskiwaniu środków na rehabilitację i diagnostykę naszych maluszków np. poprzez udział w różnego rodzaju wydarzeniach, zbiórkach etc. Jeśli ktoś jest zainteresowany także tą formą pomocy, proszę kontaktować się pod adres e-mail: kinga.blaszczyk@adopcja.org.pl.

NIEZBĘDNE FORMALNOŚCI:
Każdy wolontariusz musi przedstawić nam 3 dokumenty:
1. Zaświadczenie o niekaralności,
2. Zaświadczenie od lekarza pierwszego kontaktu o braku przeciwwskazań do kontaktowania się z dziećmi,
3. Badania na nosicielstwo (wykonywane w Sanepidzie).
Zaświadczenia muszą mieć datę wydania nie wcześniejszą niż 3 miesiące przed okazaniem dokumentów).