Włosy wolno rosną i wypadają? Jak temu zaradzić?

Rozdwajające się końcówki, suche i łamliwe pasma, problemy z wypadaniem czy powolny wzrost – to najczęstsze „bolączki” związane z włosami.

Każda kobieta marzy o pięknych, gęstych i lśniących włosach, jednak gdy ich kondycja pozostawia wiele do życzenia – należy zacząć działać. Przede wszystkim należy wiedzieć, że na ich stan wpływa dieta, odpowiednie nawodnienie i ogólna kondycja zdrowotna. Zaznaczmy jednak, że samo wypadanie włosów jest zjawiskiem naturalnym.

Sytuacja przestaje być normą, gdy ubywa ich około 200-300 na dobę – to jest już ilość zauważalna gołym okiem, a z takimi problemami mierzy się nawet co druga osoba, która przechorowała COVID-19. Mieszek włosowy jest bardzo delikatny, dlatego silnie reaguje na osłabienie organizmu związane z przebytymi infekcjami, stresem czy w wyniku stosowania ubogiej diety.

Jak poradzić sobie z tym problemem?

„Oprócz wsparcia organizmu od wewnątrz, sprawdzi się także stosowanie masaży i peelingów skóry głowy. Nie bez znaczenia są także stosowane kosmetyki – czyli odpowiednio dobrane odżywki i szampony, których zadaniem jest poprawienie kondycji włosów. Skutecznością wykazują się preparaty zawierające w swoim składzie Molekułę REGEN7, która ma witaminowe pochodzenie – jest aktywnym metabolitem witaminy B3, która odpowiada m.in. za stan skóry i włosów. To także fizjologiczna substancja czynna, która poprawia mikrokrążenie skóry głowy i wzmacnia mieszek włosowy. Wpływa na jego odżywienie, wydłuża cykl życia włosa w fazie anagenu i stymuluje odrastanie włosów. Jej działanie zostało potwierdzone w badaniach aplikacyjnych” – radzi Marzena Wieczorkowska, ekspert ds. badań i rozwoju w łódzkiej firmie Pharmena.

źródło: mat.prasowe