Warsaw Genomics uruchamia Punkt Pobrań

Warsaw Genomics uruchamia Punkt Pobrań (mobilny tzw. drive thru oraz stacjonarny) w Warszawie, zlokalizowany przy ul. Grochowskiej 171, w którym można wykonać test RT-PCR w kierunku SARS-CoV-2. Wyniki testu potwierdzającego lub wykluczającego aktywne zakażenie SARS-CoV-2 będą dostępne na stronie internetowej. Wykonanie testu RT-PCR w Warsaw Genomics można zlecić także bez wychodzenia z domu poprzez stronę https://badamygeny.pl.

– Testowanie na szeroką skalę jest też bardzo ważne – im więcej wykonuje się testów, tym więcej wykryjemy osób zarażonych SARS-CoV-2. Umożliwia to izolowanie osób zakażonych i daje realną szansę szpitalom, aby mogły z pewnym wyprzedzeniem przygotować się na nadciągające fale pacjentów. Mniej więcej dwa tygodnie po tym, gdy wzrośnie liczba pozytywnych przypadków potwierdzonych testami molekularnymi, wzrasta liczba hospitalizacji, a dwa tygodnie później rośnie liczba pacjentów wymagających leczenia na oddziałach intensywnej terapii. Testy są efektywnym miernikiem, dlatego otwieranie kolejnych punktów pobrań jest koniecznością – mówi dr hab. n. med. Anna Wójcicka, współzałożycielka Warsaw Genomics.

Aby wykonać test w Punkcie Pobrań, wystarczy dokonać wcześniejszego zakupu testu na stronie www Programu Badamy Geny (https://badamygeny.pl), a następnie zgłosić się do Punktu Pobrań na zarezerwowaną godzinę. Przy pobraniu wymazu konieczne jest okazanie dowodu osobistego lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość oraz podanie numeru zlecenia COV otrzymanego w wiadomości e-mail z potwierdzeniem przyjęcia zlecenia. Punkt Pobrań jest otwarty od poniedziałku do piątku w godzinach: 8:00–12:00 i 15:00–19:00 oraz w soboty i niedziele w godzinach: 11:00–15:00.

Warsaw Genomics było pierwszym prywatnym laboratorium, które już na początku pandemii (20 marca br.) włączyło się do walki z koronawirusem – zwielokrotniając liczbę badań wykonywanych w skali kraju na rzecz pierwszej linii frontu walki z COVID-19. Sprawne uruchomienie badań diagnostycznych w kierunku SARS-CoV-2 w laboratorium Warsaw Genomics i realizacja ponad 27 tysięcy bezpłatnych testów na rzecz systemu ochrony zdrowia była możliwa dzięki powołaniu Koalicji Firm wspierających walkę z koronawirusem. Zaangażowanie Koalicji Firm wspierających walkę z koronawirusem sprawiło, że w krytycznym momencie pandemii laboratorium wykonywało bezpłatnie testy dla szpitali, personelu medycznego oraz ratowników.