W krakowskim szpitalu otwarto Zaczytaną Bibliotekę

Na Oddziale Chirurgii Dzieci w krakowskim Szpitalu im. Stefana Żeromskiego otwarto Zaczytaną Bibliotekę. Dzieci przebywające na oddziale mogły posłuchać bajki o Słoniu Elmerze czytane przez ambasadorów Fundacji Zaczytani, Magdalenę Walach oraz Marcina Sianko aktorów teatru im. Juliusza Słowackiego.

Firma Teva Operations Poland, jeden z największych wytwórców leków w Polsce, włączyła się w 2017 roku w Wielką Zbiórkę Książek organizowaną przez Fundację Zaczytani.org. Pracownicy krakowskiej fabryki z chęcią przynosili do zakładu dziesiątki książek dla dzieci i młodzieży, aby wesprzeć akcję tworzenia bibliotek dla pacjentów. Dzięki książkom dzieci przebywające na szpitalnych oddziałach mogą na chwilę zapomnieć o chorobie i przenieść się w bajkowy świat. W ubiegłym roku Teva otworzyła wraz z Fundacją Zaczytani bibliotekę w Szpitalu im. Gabriela Narutowicza w Krakowie. W tym roku otwarta została kolejna krakowska biblioteczka dla pacjentów.

„Wsparcie Fundacji Zaczytani było pomysłem pracowników Teva w Krakowie, dla których ważne jest wspieranie pacjentów i lokalnych społeczności.  Do akcji zbierania książek wszyscy podeszliśmy bardzo entuzjastycznie i wyzwaniem było nie tyle zebranie odpowiedniej ilości książek, ale pomieszczenie ich, a potem przesłanie do Fundacji. To nie jest pierwszy przykład zaangażowania naszych pracowników w charytatywne akcje. Mamy w firmie grupę wolontariuszy, którzy co tydzień pieką ciasta dla podopiecznych lokalnego hospicjum i zawożą je tam osobiście. To daje ogromną satysfakcję i powód do dumy. – komentuje Aneta Filik, Dyrektor Personalny w Teva w Krakowie i dodaje – Wytwarzanie leków to szczególne zadanie i świadomość tego, że tabletki, kapsułki i syropy wyjeżdżające z krakowskiej fabryki pomagają milionom pacjentów w Polsce na pewno motywuje do pracy. Miło jednak jest mieć poczucie bezpośredniej pomocy, widzieć uśmiech pacjenta, zadowolenie dziecka, które dzięki na uczestniczy w zajęciach z bajkoterapii organizowanych przez Fundację Zaczytani.