Uważaj na leki z Internetu

Kampania „STOP kłamstwom w internetowym handlu „lekami” pokazuje jak bezradny jest pacjent wobec nieuczciwych producentów pseudo-leków dostępnych w internecie. Powstała, by piętnować nieuczciwy przekaz reklamowy, który preparatom o niepotwierdzonym składzie, udającym leki przypisuje nieosiągalną skuteczność.

Cały, gwałtownie rozwijający się, obszar handlu lekami w internecie pozostaje poza jakąkolwiek kontrolą. Urzędy państwowe powołane do ochrony pacjentów nie dają sobie rady z powstrzymaniem tego procederu dlatego Stowarzyszenie Leki tylko z Apteki zwróciło się do instytucji, które powinny z tym walczyć.

– Uważamy za niedopuszczalne, by produkty przypisujące sobie działanie zdrowotne lub lecznicze pozostawały w obrocie poza jakąkolwiek fachową kontrolą – wyjaśnia Paweł Bernat, prezes Stowarzyszenia Leki Tylko z Apteki. – Dbające o obywateli państwo nie może sobie pozwalać na tolerowanie braku kontroli we wrażliwym obszarze związanym ze zdrowiem. Niezbędne są szybkie zmiany prawa. Będziemy o to zabiegać i nadal informować opinię publiczną o efektach – deklaruje prezes LTZA.

Jak wygląda poszukiwanie instytucji, która skutecznie zajmie się sprawą można zobaczyć na stronach: http://www.stopklamstwom.pl/, http://lekitylkozapteki.pl/.