Urodziny Bohatera Borysa

Urodziny Bohatera Borysa, które odbędą się 23 września br. o godz. 11 w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku to idea, za którą stoi potrzeba systematycznego i konsekwentnego budowania wiedzy i świadomości społecznej na temat chorób rzadkich, ich wczesnego rozpoznawania i diagnozowania, a także dostępnych w Polsce terapii leczniczych i rehabilitacyjnych.

Jedną z prelegentek podczas tegorocznych będzie prof. Maria Mazurkiewicz-Bełdzińska z Kliniki Neurologii Rozwojowej GUMed, która zaprezentuje wykład „Tempus fugit, czyli opowieść o znaczeniu szybkości w neurologii”. O terapiach genowych i perspektywach na przełom opowie Krzysztof Kałwak z Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, a o badaniach prenatalnych w chorobach rzadkich prof. Krzysztof  Łukaszuk z Zakładu Pielęgniarstwa Położniczo-Ginekologicznego GUMed.

W trakcie wykładów planowane są warsztaty dla dzieci „Zrozumieć Bohatera”, dotyczące emocji towarzyszących chorobie dziecka, które poprowadzą terapeuci ośrodka Zakątek Agi w Gdyni.

Dodatkowo, w związku z tym, że we wrześniu upłyną 3 lata od wspomnianego przeszczepu u Bohatera Borysa, będzie to również okazja, aby poświętować jego „nowe” trzecie urodziny. A jak urodziny, to musi być kawa i tort. Całość uświetni występ niepowtarzalnego i wyjątkowego zespołu Remont Pomp z Gdańska. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął prof. Marcin Gruchała, rektor Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, liczba dostępnych miejsc jest ograniczona.

Szczegóły na bohaterborys.pl / fb.com/bohaterborys.