Targi dla osób z problemami skóry

Już  w ten weekend 1 lipca w Kielcach odbędzie się ogólnopolskie wydarzenie edukacyjno-promocyjne o nazwie AtoPsoriaDerm. Dedykowane jest każdemu, kto świadomie dba o jakość swojej skóry, a także osobom borykającym się z różnymi problemami skórnymi, ze szczególnym uwzględnieniem osób z łuszczycą łuszczycowym zapaleniem stawów i atopowym zapaleniem skóry oraz ich rodzinom i bliskim. Wstęp dla wszystkich, którzy wezmą udział w tym niezwykłym wydarzeniu będzie bezpłatny.  Jego ambasadorem został Michał Wiśniewski, który od 15 lat choruje na łuszczycę.

To pionierskie na skalę europejską przedsięwzięcie organizowane jest przez Świętokrzyskie Stowarzyszenie Chorych na Łuszczycę, zrzeszające osoby zmagające się na co dzień z chorobami dermatologicznymi oraz Targi Kielce – drugi ośrodek wystawienniczy Europy Środkowo-Wschodniej. Partnerem wydarzenia jest Koalicja na Rzecz Walki z Łuszczycą a Konsultant Krajowy w dziedzinie Dermatologii i Wenerologii prof. Joanna Maj objęła targi AtoPsoriaDerm Honorowym Patronatem. Wydarzenie łączy targi, konferencję skupioną nie tylko na łuszczycy i AZS, ale także na bezpiecznym opalaniu i właściwej pielęgnacji skóry. Podczas AtoPsoriaDerm będzie można skorzystać min.: z bezpłatnych zabiegów, zbadać skórę dermatoskopem, kupić kosmetyki, chorzy będą mogli zasięgnąć porady psychologa.

Michał Wiśniewski ambasadorem AtoPsoriaDerm

 – Od 15 lat jestem chory na łuszczycę. Dowiedziałem się, o tym tuż przed 30-tką i wtedy była to dla mnie sprawa bardzo wstydliwa. Teraz już nie jest – ten temat po prostu mi towarzyszy jak wielu innym chorym na łuszczycę, nauczyłem się z nim żyć – mówi Michał Wiśniewski, wokalista zespołu Ich Troje, który bez wahania zgodził się zostać ambasadorem wydarzenia AtoPsoriaDerm w Targach Kielce – Ale nadal funkcjonuje wiele tabu, dotyczących chorób mniej lub bardziej dotkliwych. Dlatego osoby publiczne, powinny angażować się w „oswajanie” takich tematów. Mówię o łuszczycy, żeby pokazać ludziom, że nie są sami. Dobrze, że oprócz sympozjów lekarskich, na których spotykają się dermatolodzy, ktoś pomyślał  o pacjentach i stworzył tylko dla nich bezpłatne wydarzenie. Zachęcam, by wszyscy zainteresowani wzięli w nim udział, zebrali nowe wiadomości, poznali innych, porozmawiali z lekarzami, psychologiem. Zapraszam do Targów Kielce 1 lipca.

Blisko milion Polaków cierpi na łuszczycę

Warto wiedzieć, że skóra jest największym narządem ludzkiego organizmu, a jej prawidłowe funkcjonowanie ma dla człowieka kluczowe znaczenie. Przewlekłe choroby dermatologiczne, jak łuszczyca czy atopowe zapalenie skóry u dzieci, stanowią dla chorych problem porównywalny do cukrzycy, astmy czy chorób serca. Współcześnie obserwuje się znaczący wzrost występowania chorób skóry w Europie.

Na łuszczycę cierpi około 4% populacji. W Polsce choruje blisko milion osób, na świecie 125 milionów. Około 30 procent pacjentów cierpi na umiarkowaną i ciężką postać łuszczycy.

W większości krajów świata na atopowe zapalenie skóry cierpi około 20% dzieci i 1-3% osób dorosłych. W Polsce co piąte dziecko choruje na AZS, a wraz z nimi ich rodziny, opiekunowie – bo zarówno łuszczyca jak i atopowe zapalenie skóry to choroby ciała, ale cierpi i dusza. Depresja bardzo często towarzyszy chorobom skórnym.

Nieestetyczne zmiany na skórze wpływają na codzienną jakość życia, a chorzy często doświadczają stygmatyzacji ze strony otoczenia. Mają też trudności w nawiązywaniu kontaktów i utrzymaniu znajomości. Rezygnują z korzystania z takich miejsc jak basen czy plaża. Nie biorą udziału w wydarzeniach publicznych w okresie letnim, kiedy nie mogą ukryć pod ubraniem zmian chorobowych. A warto pamiętać, że żadną z tych chorób nie można się zarazić. Łuszczyca i AZS to choroby o podłożu genetycznym.

Wydarzenie takie jak AtoPsoriaDerm w Kielcach jest dla chorych i ich rodzin niezwykle cenne pod względem merytorycznym. To nie tylko okazja do poznania nowości w ofercie firm produkujących kosmetyki do pielęgnacji skóry, ale również doskonała okazja by lepiej poznać problemy i wyzwania, z jakimi muszą zmagać się osoby chorujące na łuszczycę i AZS. Zachęcamy jednak do odwiedzenia Targów Kielce wszystkich, którzy dbają albo chcą zacząć dbać o własną skórę.

Do kogo adresujemy AtoPsoriaDerm?

Wydarzenie w Targach Kielce łączy ekspozycję targową z wykładami ekspertów. Dedykowane jest szczególnie osobom borykającym się z problemami skórnymi na co dzień. U zdrowego człowieka skóra złuszcza się około miesiąca u osób z łuszczycą ten sam proces trwa od 3 do 5 dni. Zatem skóra jest wyjątkowo wymagająca. AtoPsoriaDerm to wydarzenie dla tych wszystkich, którzy chcą zadbać o dobrą kondycję skóry oraz dowiedzieć się jak chronić skórę przed schorzeniami i niekorzystnymi czynnikami, jak m. in. szkodliwe promieniowanie UV, które zwłaszcza w okresie zbliżającego się lata może być dla nas wręcz niebezpieczne i warto wiedzieć jak chronić się we właściwy sposób.

Wykłady ekspertów i praktyków

Podczas konferencji  towarzyszącej targom AtoPsoriaDerm, znani dermatolodzy, uznani eksperci zaprezentują zasady  właściwej pielęgnacji skóry oraz poruszą zagadnienia dotyczące fototerapii. Mowa będzie również o właściwym odżywianiu, wspomagającym leczenie łuszczycy. Można będzie dowiedzieć się czego unikać w recepturach preparatów nawilżająco-natłuszczających. Wydarzenie dedykowane wszystkim osobom zmagającym się z problemami skórnymi to doskonała okazja do integracji środowiska lekarzy, chorych i ich rodzin oraz firm związanych z obszarem dermatologii.

Od najnowszych preparatów i urządzeń po skuteczne terapie

Targi AtoPsoriaDerm dają możliwość zapoznania się z gamą najnowocześniejszych preparatów, przeznaczonych do pielęgnacji skóry problematycznej. Znaczną część ekspozycji zajmą suplementy, zioła oraz inne preparaty wspomagające proces leczniczy. Na stoiskach wystawowych będzie można skorzystać z wiedzy konsultantów i kupić wybrane preparaty. Ekspozycję targową uzupełnią urządzenia, służące na przykład do utrzymania właściwego stanu stawów. Wydarzenie będzie również okazją do uzyskania informacji w zakresie  leczenia dermatoz i ośrodków, w których te terapie można zrealizować. Podczas AtoPsoriaDerm zaprezentowane zostaną metody zapobiegania niekorzystnemu działaniu czynników zewnętrznych, ze szczególnym uwzględnieniem promieniowania UV.