Sylwester w SPA ?

Wolnych w okresie tegorocznego Bożego Narodzenia, Sylwestra i Nowego Roku oraz styczniowego Święta Trzech Króli będzie sporo. Wystarczy wziąć kilka dni urlopu, by wyjechać na tygodniowy urlop. Daje to wiele możliwości. Spragnieni ciepła zimą wybierają zagraniczne podróże, fani sportów zimowych szukają ośrodków w górach, a ceniący „święty spokój” decydują się na pobyt w SPA.

Z roku na rok obserwujemy coraz większe zainteresowanie okresem świąteczno-noworocznym, dlatego przygotowujemy specjalne oferty” – mówi Dorota Tokarska, Dyrektor Marketingu hotelu Manor House SPA.

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research Agencję Badań Rynku i Opinii w ciągu ostatniego roku ponad 69 proc. Polaków wyjechało na urlop. Wśród osób, które udały się na wypoczynek, Polskę wybrało 73 proc. ankietowanych, za granicę zaś wyjechało blisko 46 proc. badanych. Co ważne, prawie 70 proc. ankietowanych samodzielnie planuje swoje wyjazdy, a informacji niezbędnych do zorganizowania wypoczynku szukamy głównie w sieci ze względu na oszczędność czasu oraz możliwość szybkiego porównania ofert.  Większość z nas (60 proc. badanych) szuka w Internecie informacji na temat miejsca, do którego planuje się wybrać, a ponad połowa rezerwuje w ten sposób nocleg, najczęściej korzystając bezpośrednio ze stron internetowych hoteli. Rośnie również popularność serwisów rezerwacyjnych.

Obecnie Polacy do hoteli SPA jeżdżą o każdej porze roku. Boże Narodzenie w SPA nikogo już w naszym kraju nie dziwi, jak jeszcze miało to miejsce kilka lat temu. Wiele osób decyduje się na zimowy weekend w SPA, podczas którego można wypocząć, zregenerować organizm i pobudzić jego siły witane. Popularne stały się wypady z nocnym saunowaniem, podczas których można oczyścić i wzmocnić organizm czy „złapać” ciepło w chłodniejsze dni, gdy pogoda za oknem nie rozpieszcza – mówi Dorota Tokarska. – Z perspektywy doświadczeń Manor House SPA – pierwszego i najlepszego hotelu bez dzieci w Polsce – widzimy, że wzrasta liczba osób, które cenią ciszę i spokój enklaw dla dorosłych. Przyjeżdżają do nas nie tylko pary na romantyczne weekendy, osoby dojrzałe i single pragnące wyciszenia, ale też rodzice ze starszymi (powyżej 12 roku życia), a nawet dorosłymi dziećmi. Nierzadko gościmy też przyjaciółki czy matki i córki, dla których wspólny czas w SPA jest najlepszym relaksem.

A Wy jak wolicie spędzać święta? Macie już pomysł na sylwestrowo-noworoczny wyjazd?