Śpiewający apel pielęgniarek ze Śląska

Trudna sytuacja epidemiologiczna panująca na Śląsku powoduje, że personel medyczny tamtejszych szpitali nieustannie pracuje w podważonym rygorze sanitarnym. Pielęgniarki Szpitala Specjalistycznego im. prof. E. Michałowskiego w Katowicach wystosowały niecodzienny apel do swoich pacjentów. Sami zobaczcie!

Medycy niezmiennie apelują do wszystkich, którzy potrzebują pomocy specjalistów, aby uważnie obserwowali, czy nie występują u nich objawy mogące wskazywać na zakażenie koronawirusem. Odmrożenie wielu dziedzin życia, wiosenna aura oraz malejąca liczba przypadków w innych regionach wcale nie powodują, że zagrożenie zachorowaniem minęło i można zapomnieć o przestrzeganiu wprowadzonych przed kilkoma tygodniami zasad.

Co jakiś czas pojawiają się pacjenci szukający pomocy u lekarzy urologów, u których występują także niepokojące objawy, do których należą między innymi kaszel, duszności, czy temperatura.

“Mimo licznych zabezpieczeń oraz ostrożności zespołu, gdy mamy do czynienia z takimi objawami każdorazowo musimy wdrożyć procedury wywołujące niepokój zarówno wśród lekarzy oraz pielęgniarek, jak i innych osób korzystających z usług medycznych w naszym szpitalu. A takich sytuacji chcielibyśmy unikać” – apelują pracownicy Szpitala Specjalistycznego im. prof. E. Michałowskiego w Katowicach.

Pielęgniarki tego szpitala postanowiły w niecodzienny sposób zaapelować do pacjentów o to, by zatroszczyli się także o bezpieczeństwo personelu medycznego i nie lekceważyli żadnych objawów mogących wskazywać na zakażenie koronawirusem.

Ułożyły słowa i zatańczyły do popularnej włoskiej piosenki ludowej znanej na całym świecie dzięki serialowi „Dom z papieru”:

https://youtu.be/Lx2vMEDtUU8