Senior znaczy szacunek

W wybranych miastach pojawi się miasteczko seniora, które jest częścią kampanii edukacyjno-informacyjnej „Senior Znaczy Szacunek”.

Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej, Fundacja Ziko dla Zdrowia oraz Play zapraszają do wzięcia udziału w wykładach, warsztatach oraz bezpłatnych badaniach zdrowotnych. Czy masz zdrowe kości? Czy masz zdrowe serce? Jak pielęgnować dojrzałą cerę? Czy smartfon to skomplikowane urządzenie? Jak nie dać się oszukać przez nieuczciwych sprzedawców prądu czy gazu? Seniorzy z południowej Polski znajdą odpowiedzi na te pytania już w maju i czerwcu.

Jak będzie wyglądało każde wydarzenie?

Miasteczko będzie działało w godzinach 10.00 – 16.00. Seniorzy będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań zdrowotnych oraz specjalistycznych porad przygotowanych przez Fundację Ziko dla Zdrowia. Dostępne będą, m.in. pomiar ciśnienia, spirometria i pomiar wieku serca oraz densytometria, czyli badanie wytrzymałości i gęstości kości w kierunku osteoporozy.

W programie przewidziane są również porady kosmetyczne oraz farmaceutyczne.

Równocześnie seniorzy będą mogli wziąć udział w specjalnie przygotowanych na tę okazję wykładach dotyczących bezpieczeństwa konsumenckiego oraz zdrowia. Przygotowane zostały również warsztaty z obsługi smartfona dla początkujących. Ta część będzie się odbywała w salach, które znajdują się w budynkach obok rozstawionego miasteczka.

„Ubiegłoroczna kampania Senior Znaczy Szacunek, w której koncentrowaliśmy się na bezpieczeństwie konsumenckim seniorów, pokazała nam, że wykłady i warsztaty są bardzo potrzebne. Dlatego poszerzamy obszary o zagadnienia zdrowotne i związane z nowymi technologiami. Dziękujemy partnerom i miastom za to, że wspólnie możemy tworzyć wydarzenie dla seniorów” – mówi Marzena Rudnicka, prezes Krajowego Instytutu Gospodarki Senioralnej.

W maju atrakcje czekają na seniorów w Chorzowie, Opolu, Nysie i Piekarach Śląskich. Lokalizacje czerwcowe zostaną podane w późniejszym terminie.

HARMONOGRAM – MAJ 2018

9 maja – Opole (część Dni Seniora)

Godz. 10.00-16.00

  • Rynek – m.in. bezpłatne badania zdrowotne
  • wykłady i warsztaty w Ratuszu

16 maja – Piekary Śląskie

Godz. 10.00-16.00

  • parking przy Ośrodku Kultury Andaluzja, ul. Oświęcimska 45 – m.in. bezpłatne badania zdrowotne
  • wykłady i warsztaty w Ośrodku Kultury Andaluzja

17 maja – Nysa (część Dni Seniora)

Godz. 10.00-16.00

  • Plac kościelny przed Bazyliką – m.in. bezpłatne badania zdrowotne
  • wykłady i warsztaty w Nyskim Domu Kultury, ul. Wałowa 7

Szczegóły dot. programu na stronie: www.seniorznaczyszacunek.pl