Przekuj stres w działanie

„Przekuj stres w działanie”, to hasło rozpoczynającej się kampanii „Stresozaradni”. Celem akcji jest edukowanie w zakresie świadomego radzenia sobie ze stresem i umiejętności obracania go na swoją korzyść.

Dynamiczny tryb życia, nowe wyzwania oraz doświadczenia dodają energii i przynoszą satysfakcję. Czasem jednak zmęczenie i stres związane z natłokiem spraw odbierają radość z tego, co nas spotyka.

„To w jaki sposób myślimy o stresie oraz jak sobie z nim radzimy znacząco wpływa na nasze zdrowie, nie tylko psychiczne. Stres bowiem, to zjawisko obejmujące swoim działaniem wszystkie sfery funkcjonowania człowieka” – przekonuje psycholog motywacji dr Ewa Jarczewska-Gerc, ekspert kampanii.

Według raportu GFK Polonia „Polacy a stres”, szacuje się, że 98 proc. Polaków odczuwa stres przynajmniej od czasu do czasu, a na co dzień zmaga się z nim co piąty respondent. Dlatego firma Sanofi we współpracy z Discovery Media Brand Partnership, rozpoczynają  kampanię, która promuje nowe podejście do stresu. Mówi ono o tym, że stres, choć na ogół jest uznawany za negatywny element życia, w rzeczywistości może być bodźcem do działania. Odpowiednie nastawienie i wiedza mogą pomóc w radzeniu sobie ze stresem i obracaniu go na swoją  korzyść.

Oś kampanii to emitowany na kanałach z portfolio Discovery program „Stresozaradni”. Program będzie składał się z 5 odcinków reportażu dokumentalnego, w którym zostaną przedstawione różne osoby, zmagające się ze stresem o konkretnym źródle. We współpracy ze specjalistami, bohaterowie filmów będą uczyć się, jak umiejętnie radzić sobie ze stresem. Efekty tej pracy będzie można obejrzeć na kanałach z portfolio Discovery. W ramach akcji powstanie również 5 odcinków filmów edukacyjnych, zawierających tzw. „smart ideas”, dzięki którym widzowie dowiedzą się, w jaki sposób mają szansę stać się osobą „stresozaradną”.

Obecnie trwa druga część kampanii, podczas której trwają warsztaty ze zrekrutowanymi uczestnikami. Komunikacja dotycząca akcji jest prowadzona na platformie kampanii www.stresozaradni.pl oraz na portalu społecznościowym Facebook: @MagneB6Active/.