Poznańska lekarka zdominowała Mistrzostwa Świata

Osiem medali zdobyła Katarzyna Grabowska podczas tegorocznych Medigames (Mistrzostwa Świata Profesji Medycznych), które rozegrane zostały w słoweńskim Mariborze. Młoda rezydentka z Poznania zdobywała laury w tenisie stołowym, squashu oraz badmintonie.

fot. Archiwum
Katarzyna Grabowska stawała na podium w każdej dyscyplinie, w której wystartowała podczas tegorocznego debiutu w Medigames na Słowenii. Dobra dyspozycja zaowocowała:
4 medalami w tenisie stołowym – złoto w singlu kobiet w kategorii wiekowej, złoto w singlu kobiet w kategorii OPEN, złoto w rywalizacji deblowej  i srebro w mixcie
2 medalami w squashu – złoto w kategorii wiekowej kobiet, srebro w rywalizacji deblowej
2 medalami w badmintonie – brąz w kategorii wiekowej kobiet, srebro w rywalizacji deblowej.
W rywalizacji w tenisie stołowym Polka pokonała wieloletnią Mistrzynię Świata, Koreankę Sun Je Lee.„Obecnie przygotowania podporządkowuje Mistrzostwom Polski w rackethlonie, które odbędą się w październiku. Niestety, pracując jako lekarz nie mam zbyt dużo czasu na treningi. Postaram się jednak powalczyć o jak najlepszy wynik, mimo że będzie to wyjątkowo trudne, ponieważ będę mierzyć się z zawodowcami” – mówi Katarzyna Grabowska.

Przygotowania są o tyle trudne, że w Poznaniu obecnie nie ma żeńskiego zespołu tenisa stołowego, dlatego młoda lekarka zmuszona jest trenować z mężczyznami. Nie jest to najlepsza forma przygotowania, ponieważ gra mężczyzn znacząco różni się od stylu kobiet.

Medycyna zamiast sportowej kariery

Katarzyna Grabowska jest wielokrotną medalistką Mistrzostw Polski lekarzy oraz Igrzysk Lekarskich Swoją sportową przygodę rozpoczęła w wieku 13 lat od treningów tenisa stołowego. W swojej karierze występowała w 2 lidze, ale ze względu na obowiązki zawodowe musiała zrezygnować z tych startów. Obecnie pracuje w Szpitalu im. W. Degi w Poznaniu. Jest rezydentką w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu w Klinice Ortopedii Ogólnej, Onkologicznej i Traumatologii kierowanej przez prof. Jacka Kruczyńskiego.

W Mistrzostwach Świata Profesji Medycznych startują pracownicy medyczni ze wszystkich kontynentów. Rywalizacja toczy się w 28 dyscyplinach (m.in. szachy, kolarstwo, biegi, triathlon). W czasie Medigames odbywa się również Międzynarodowe Sympozjum Medycyny w Sporcie.