Owsiak rezygnuje z funkcji szefa WOŚP

Osobiście składam rezygnację z funkcji szefa fundacji, czyli z prezesa zarządu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – powiedział Jerzy Owsiak w czasie poniedziałkowej konferencji prasowej po informacji o śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Zapewnił, że Fundacja będzie dalej funkcjonowała. Wiele osób nie mogąc pogodzić się z decyzja szefa Orkiestry liczy na to, że jeszcze zmieni zdanie.

Mówiąc o poniedziałkowej śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, który dzień wcześniej został zaatakowany przez nożownika podczas koncertu WOŚP, Owsiak ocenił, że była to “tragiczna sytuacja związana z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, z Finałem”. – Nie poddajemy się, Fundacja się nie podda – zapewnił. – Nie będąc już szefem Fundacji, dalej będę dla niej pracował (…), ale już nie będę podejmował żadnych decyzji – dodał.

Owsiak podkreślił, że Paweł Adamowicz “zbierał razem z nami, był razem z nami i będzie z nami do końca świata i o jeden dzień dłużej”. Poinformował, że teraz Fundacja będzie zliczała zebrane pieniądze, za które zostanie zakupiony niezbędny sprzęt medyczny dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Źródło: TVN24, PAP

zdj. WOŚP, Lucyna Lewandowska