Obraz intymny Polaków

„Zwierzenia Polaków. Listy intymne” to kolejny tytuł traktujący o życiu seksualnym Polaków. Inspiracją do napisania książki stało się 209 listów od Czytelników rubryki „Intymności” w „Super Expressie” prowadzonej od kilkunastu lat przez Bożenę Stasiak, dziennikarkę i znaną popularyzatorkę wiedzy o seksie i życiu intymnym.

Bożena Stasiak napisała książkę „Zwierzenia Polaków. Listy intymne” z myślą o tych, którzy kochają się kochać, ale coś im przeszkadza, dla tych, którzy chcieliby, ale się boją, dla tych, którzy mogą, ale wydaje im się, że nie mogą i wreszcie dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą, że seks to sztuka jednocześnie dawania i brania.

„Gra miłosna zwana wstępną”, „Szybki Bill”, „Żeby dwoje chciało na raz” to tylko przykładowe tytuły rozdziałów składających się na trzy części książki: ONA, ON, ONI. W każdym rozdziale publikowane są dobrane tematycznie fragmenty oryginalnych listów. 209 listów to 209 pytań dotyczących życia seksualnego, ale także zwierzenia, wątpliwości i poszukiwanie własnych ścieżek w sferze intymnej i relacji. To również 209 rzeczowych odpowiedzi Bożeny Stasiak popartych wiedzą i wynikami najnowszych badań.

Tym samym książka, choć nie jest poradnikiem, może pełnić rolę kompendium. Czytelnicy rubryki „Intymności” pytają m.in.: „Jak ją przekonać do seksu analnego?”, „On się masturbuje na moich oczach”, „Chyba jest gejem, bo chce tylko od tyłu”, „Mój penis jest krzywy jak dziób ptaka – czy to choroba?”, „Seks w trójkącie – czy to zboczenie?”.

Niektóre listy są zaproszeniem do rozmowy o seksie, inne dramatycznym wołaniem o pomoc. Zapewne każdy czytelnik znajdzie w książce pytanie, które go samego dręczy i odpowiedź, która być może rozwieje jego wątpliwości.

„Zwierzenia Polaków. Listy intymne” to nie tylko nietypowy poradnik. To również diagnoza intymnego życia Polaków. Nie zawsze budująca. Niezmiennie jednak ciekawa. Czytając „Zwierzenia Polaków. Listy intymne”, nie raz zdziwicie się, nie raz zaśmiejecie się i nie raz zapłaczecie. Spojrzycie też na swoje życie intymne i relację w związku inaczej. Premiera „Ludzie listy piszą. Seks intymnie” zaplanowana jest na 29 stycznia 2020 r. Wydawnictwo Harde i autorka Bożena Stasiak zapraszają do lektury. Patronat nad książką objęli: magazyn Sens oraz Facetpo40.pl .