Nowa platforma do konsultacji wideo z pacjentami

KRY – największy dostawca cyfrowej opieki zdrowotnej w Europie uruchomił w Polsce Care Connect by KRY – bezpłatną i bezpieczną platformę internetową, umożliwiającą każdemu lekarzowi oraz specjaliście w zakresie opieki zdrowotnej prowadzenie konsultacji wideo z pacjentami. Inicjatywa została stworzona, aby zaspokoić rosnące zapotrzebowanie zdalnego dostępu do porad i wskazówek dotyczących zdrowia podczas pandemii koronawirusa.

Aby skorzystać z platformy lekarze oraz specjaliści opieki zdrowotnej wystarczy wprowadzić swoje dane i zalogować się za pomocą zweryfikowanego adresu e-mail. W kolejnym kroku należy dodać numer telefonu komórkowego pacjenta i wysyłać do niego wiadomość SMS
z jednorazowym linkiem, umożliwiającym rozpoczęcie wideo konsultacji. Co istotne, adres e-mail prowadzącego konsultację nie zostaje udostępniony pacjentowi na żadnym z jej etapów.

„Platforma Care Connect by KRY została uruchomiona w związku z rosnącym zapotrzebowaniem lekarzy w Europie na rozwiązania ułatwiające zdalną komunikację z pacjentami w obliczu pandemii COVID-19. Dla wszystkich, którzy chcą kontynuować przyjmowanie swoich pacjentów, jest to prosty i bezpieczny sposób odbywania spotkań
w formie wideo. W pełni zaszyfrowana platforma zdalnych spotkań pozwala każdemu pracownikowi medycznemu na przeprowadzenie bezpiecznej konsultacji ze swoimi pacjentami za pomocą jednego kliknięcia” – komentuje Johannes Schildt, Dyrektor Generalny i współzałożyciel KRY.

KRY posiada bogate doświadczenie w zakresie zdalnych usług opieki zdrowotnej, zdobyte dzięki realizacji ponad 1,6 mln konsultacji za pośrednictwem aplikacji KRY w całej Europie (w Polsce dostępna od teraz wyłącznie platforma Care Connect by KRY).

Aktualnie platforma Care Connect by KRY jest dostępna w 10 językach: angielskim, francuskim, niemieckim, włoskim, hiszpańskim, szwedzkim, norweskim, duńskim, holenderskim i polskim, a dalsze plany KRY zakładają jej wdrożenie na całym świecie.