Mleko mamy ma moc

Do 400 oddziałów położniczych w całej Polsce trafiły poradniki dotyczące karmienia piersią,  opracowane w ramach ministerialnej kampanii „Mleko mamy ma moc”.

Poradnik poza instruktażem i najważniejszą wiedzą na temat karmienia piersią zawiera informacje o karmieniu piersią dzieci w różnym wieku (zgodnie z zaleceniami WHO), karmieniu piersią w przestrzeni publicznej oraz siatkach centylowych dla dzieci karmionych piersią, opracowanych na podstawie danych WHO. Materiały bazują na aktualnej wiedzy medycznej i są zgodne z zaleceniami WHO.

Poradnik  jest dostępny również online: na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia i na wybranych blogach parentingowych (szczesliva.pl, oczekując.pl, mamasubiektywnie.pl, matkaprezesa.pl, testaway.pl, mataja.pl, hafija.pl).

W ramach kampanii powstał również magazyn ”Mleczna droga”. Zawiera on informacje m.in. na tema karmienia piersią w kontekście: wcześniactwa, cesarskiego cięcia, składu mleka kobiecego i żywienia mlekiem z banków mleka kobiecego, pozycji do karmienia piersią (instruktaż i inne praktyczne informacje), rozwiązywania najczęstszych problemów oraz snu dziecka w kontekście karmienia piersią

Do magazynu dołączono artykuły blogerów, które podkreślają znaczenie karmienia i motywują do niego. Są one oparte na doświadczeniach mam karmiących. Publikacja trafiła do wszystkich oddziałów położniczych III stopnia referencyjności (ok. 50 placówek).

Realizatorem kampanii jest Fundacja Pro-Familia w Rzeszowie.