Medyczna opieka w wakacje

W jaki sposób skorzystać z pomocy medycznej na urlopie? Jakie prawa przysługują pacjentom oraz ich najbliższym? O czym należy pamiętać podczas wyjazdów wakacyjnych? Odpowiedzi na te oraz inne pytania, informacje o możliwościach jakie oferuje system opieki zdrowotnej w Polsce będą mogły uzyskać wszystkie osoby odwiedzające stoisko Rzecznika Praw Pacjenta w ramach akcji „Bliżej pacjenta”, której kolejna edycja rozpoczyna się 9 czerwca w Ostrołęce.

Osoby zainteresowane prawami pacjenta i tematyką opieki zdrowotnej zapraszamy:

  • 9 czerwca – na plażę miejską w Ostrołęce;
  • 10 czerwca – na „Senioriadę” na terenie  Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie;
  • 16 czerwca – na „Dni Chemika” na terenie Filii Politechniki Warszawskiej w Płocku;
  • 23 czerwca – na „Białą Sobotę” organizowaną na placu Kościuszki w Sochaczewie;
  • 24 czerwca – na festyn „Krew dla miasta i powiatu Siedlce” na terenie Amfiteatru w Siedlcach.

Imprezy w Ostrołęce, Warszawie, Sochaczewie i Siedlcach są organizowane przez Mazowiecki Urząd Wojewódzki w ramach „Mazowieckich Dni Zdrowia 2018”.

Jak bardzo potrzebne są takie spotkania świadczy liczba osób, które odwiedzają nasze stoisko na tego typu imprezach. Jest to znakomita okazja do szczegółowego przestawienia sprawy i uzyskania natychmiastowej porady i pomocy zmierzającej do rozwiązania problemu pacjenta.

O szczegółach dotyczących poszczególnych wyjazdów Biura w ramach akcji „Bliżej pacjenta” będziemy informować poprzez media społecznościowe Rzecznika.

źródło: rpp.gov.pl