Lewandowscy wsparli remont w CZD

Dzięki darowiźnie 500 000 zł przekazanej przez Annę i Roberta Lewandowskim udało się zakończyć remont Oddziału Rehabilitacji Neurologicznej i Pediatrycznej w Centrum Zdrowia Dziecka. 3 września odbyło się uroczyste otwarcie  nowego oddziału.

Dzięki środkom przekazanym przez Anię i Roberta Lewandowskich wyremontowano sale chorych, wymieniono sufity na sufity kasetonowe, ściany zostały zabezpieczone nową okładziną, zamontowano nowe grzejniki oraz zwiększono ilość łazianek i przeprowadzono gruntowny remont już istniejących. Remont wpłynął na poprawę warunków bytowych i sanitarnych, jak również na zwiększenie komfortu pobytu Pacjentów i ich opiekunów w salach chorych.

Po oficjalny otwarciu oddziału Pacjenci mieli okazję spędzić czas z darczyńcami. „Jesteśmy niezmiernie wdzięczni Ani i Robertowi Lewandowskim, którzy już od kilku lat odwiedzają naszych Pacjentów to już druga wizyta w Klinice Rehabilitacji, wcześniej odwiedzili naszych Pacjentów w Klinice Nefrologii, Transplantacji Nerek i Nadciśnienia Tętniczego, w Klinice Onkologii oraz w Klinice Neurochirurgii. Każde takie spotkanie wzbudza dużo pozytywnych emocji, radości i ma ogromne znaczenie zarówno dla naszych małych Pacjentów, jak również dla ich opiekunów” – podkreśla dyrektor szpitala.

Ania i Robert z okazji swoich 30-tych urodzin postanowili także po raz kolejny wesprzeć finansowo Centrum Zdrowia Dziecka. Tym razem pomoc otrzyma Klinika Neurochirurgii, w której leczonych jest ponad 1 500 chorych dzieci rocznie, wykonywanych jest ok. 660 operacji m.in.: nowotwory mózgu i kanału kręgowego, wodogłowie, przedwczesne zarośnięcie szwów czaszkowych, padaczka lekooporna.

Na chwile obecną z urodzin Ani i Roberta Lewandowskich wpłynęło 136 950,00 zł i 5 000,00 EUR., a  kolejne środki nadal wpływają.

Czytaj też:

Lewandowscy wspomagają remont CZD