Lato seniora

Centrum Pomocy Społecznej Dzielnicy Śródmieście im. prof. Andrzeja Tymowskiego zaprasza na wydarzenia organizowane w ramach Festiwalu „Lato Seniora”. W dniach od 19 czerwca do 15 września 2017 roku przy ul. Świętojerskiej 12a będą odbywały się różnorodne aktywności integracyjne, edukacyjne i kulturalne. Wstęp na wszystkie wydarzenia ma charakter otwarty, kierowany jest do wszystkich mieszkańców Warszawy i jest bezpłatny.

Szczegółowy harmonogramem wydarzeń w lipcu:


–  4 lipca o godz. 11.00 zapraszamy na wykład pt. „Niepełnosprawność wieku starszego, a środowisko zamieszkania”. Spotkanie poprowadzi dr Piotr Fornalczyk

– 6 lipca o godz. 11:00 zapraszamy na kolejny z cyklu wykład o zdrowiu. Spotkanie będzie dotyczyło profilaktyki prozdrowotnej – w jaki sposób dbać o siebie, aby długie lata cieszyć się dobrym zdrowiem i samopoczuciem.

-10 lipca o godz. 10:30 zapraszamy na warsztaty artystyczne z tworzenia kolaży. Zapewniamy wszystkie niezbędne materiały.

– 13 lipca o godz. 11:30 zapraszamy na kolejny z cyklu wykład o zdrowiu. Tym razem spotkanie poprowadzi dr Ewa Markowska i będzie ono dotyczyło profilaktyki nadciśnienia tętniczego.

– 14 lipca o godz. 20:00 zapraszamy do ogrodu na plenerowy pokaz filmu „Podróż na sto stóp”. W razie złej pogody pokaz odbędzie się w budynku.

– 19 lipca o godz. 16:00 zapraszamy do ogrodu na kolejną potańcówkę! Tym razem będziemy gościć legendarną djkę-seniorkę DJ WIKĘ! Na zabawie będziemy tańczyć w rytmie najpopularniejszych przebojów ostatnich lat oraz współczesnych  hitów. W programie również pokaz tańca w kręgu Rembertowskiej Akademii Seniora

– 20 lipca o godz. 11:30 zapraszamy na kolejny z cyklu wykład o zdrowiu. Tym razem spotkanie będzie dotyczyło właściwości zdrowotnych żurawiny.

– 21 lipca zapraszamy na wspólne wyjście na warsztaty artystyczne „Kropka po kropce jak Aborygeni” do Muzeum Azji i Pacyfiku przy ul. Solec 24. Warsztaty rozpoczynają się o godz. 10:00. Zbiórka na ul. Świętojerskiej 12a o godz. 9:00 i wspólne wyjście. Ze względu na limit miejsc, na warsztaty obowiązują zapisy pod numerem telefonu 607 825 475 lub latoseniora@cps.srodmiescie.warszawa.pl.

– 23 lipca o godz. 12:00 zapraszamy do ogrodu na koncert kameralny  w wykonaniu Warszawskiej Orkiestry Kameralnej ODEON. Wydarzenie odbędzie się w ramach inicjatywy lokalnej.

– 24 lipca o godz. 10:30 zapraszamy na warsztaty artystyczne z tworzenia biżuterii z masy ceramicznej. Zapewniamy wszystkie niezbędne materiały.

– 27 lipca o godz. 11:00 zapraszamy na kolejny z cyklu wykład o zdrowiu. Tym razem spotkanie będzie dotyczyło chorób układu pokarmowego.

– 28 lipca o godz. 20:00 zapraszamy do ogrodu przy ul. Świętojerskiej 12a na plenerowy pokaz filmu „Za jaki grzechy, dobry Boże?”. W razie złej pogody pokaz odbędzie się w budynku.

Zajęcia cykliczne:
– W każdy wtorek zapraszamy na zajęcia ruchowe przy muzyce. Zajęcia odbywają się w dwóch grupach – od 11:00 do 12:00 oraz od 12:00 do 13:00. Prosimy o zabranie wygodnego stroju.

-W każdy piątek o godz. 12:00 zapraszamy do ogrodu na zajęcia z jogi dla początkujących. Zapewniamy maty do ćwiczeń. Prosimy o zabranie wygodnego stroju.

– Ponadto zapraszamy osoby 60+ na warsztaty „Twórcze pisanie I (dla początkujących)”.

Spotkania będą odbywały się w dniach 11 lipca, 18 lipca, 25 lipca (wtorki) w godzinach 10:00-13:00. Zapraszamy osoby, które są gotowe wziąć udział w cyklu trzech spotkań, nie tylko w jednych zajęciach.
Ze względu na limit miejsc, na warsztaty obowiązują zapisy pod nr telefonu 607 825 475 lub latoseniora@cps.srodmiescie.warszawa.pl

W razie jakichkolwiek pytań, dotyczących Festiwalu „Lato Seniora” zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu 607 825 475 lub mailowo: latoseniora@cps.srodmiescie.warszawa.pl.

Organizatorem Festiwal „Lato Seniora” jest Centrum Pomocy Społecznej Dzielnicy Śródmieście im. prof. Andrzeja Tymowskiego. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy.