Konkurs dla młodych kierowców

Wizerunek młodych kierowców na polskich drogach nie jest pozytywny. Polski Związek Motorowy (PZM) wraz z partnerami postanowili podjąć działania, aby to zmienić. Dla młodych kierowców – którzy chcą promować bezpieczną jazdę i wpłynąć na tendencję rówieśników do ryzykownych zachowań na drodze – zorganizowali konkurs pn. „Najbezpieczniejszy Młody Kierowca”.

Udział w konkursie może wziąć każdy kierowca w wieku 18-26 lat, który chce spróbować swoich sił i sprawdzić swoją wiedzę. Do wygrania jest Škoda do własnego użytkowania na miesiąc lub wideorejestratory Mio MiVue 818, a także udział w finale europejskim. W finale europejskim można zdobyć bilety na F1 w Barcelonie w 2022 roku, wideorejestratory Mio MiVue 818 oraz weekendowy pobyt w Hotelu Harnaś w Bukowinie Tatrzańskiej. Przede wszystkim jednak do wygrania jest zmiana świadomości swojej jako uczestnika ruchu drogowego i danie dobrego przykładu innym, że tak naprawdę od nas wszystkich zależy nasze życie na drodze.

Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy do dnia 5 września rozwiązać test na stronie www.NajbezpieczniejszyMlodyKierowca.pl. Test składa się z 30 pytań losowanych z puli 200 przygotowanych z takich dziedzin jak:

  • przepisy ruchu drogowego,
  • pierwsza pomoc przedmedyczna,
  • największe zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego,
  • ekojazda,
  • zachowanie w sytuacjach krytycznych.

Pytania testowe są wielokrotnego wyboru, do testu można podchodzić maksymalnie 3 razy. Liczy się poprawność odpowiedzi oraz czas wypełnienia testu. 30 najlepszych uczestników spotka się w Finale 18 września na Torze „Poznań”.

PZM ma zaszczyt poinformować, że w 2021 roku europejski finał projektu ”FIA Region I International Best Young Driver” odbędzie się w Polsce na Torze Modlin w dniu 2 października.

W tym roku odbywa się już czwarta edycja konkursu. W poprzednich latach w pierwszym etapie konkursu brało udział od 1300-4000 osób. W 2019 roku patronat nad projektem objęła Międzynarodowa Federacja Samochodowa FIA.

Sponsorem strategicznym konkursu jest Škoda. Sponsorami nagród są: firma Mio i Hotel Harnaś w Bukowinie Tatrzańskiej. Partnerzy merytoryczni: Komenda Główna Policji i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Warszawie. Patronem medialnym zostało Polskie Radio Kierowców.