Koncert muzyki klasycznej w Czeladzi

Medicantus – chór Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie weźmie udział w XVIII Festiwalu „Ave Maria”, który odbędzie się w dniach 25-28 maja 2017 w Czeladzi.

Wykonawcami koncertu będą: Chór MEDICANTUS Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie. Wśród wykonawców dr Hanna Zajączkiewicz – wspaniały sopran. Koncertem dyrygować będzie Beata Herman, która właśnie obchodzi 25 lecie pracy dyrygenckiej z warszawskimi medykami.

Festiwal Muzyki Klasycznej „Ave Maria” – to jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych w Zagłębiu Dąbrowskim. Jego celem jest upowszechnianie muzyki klasycznej oraz zapewnienie melomanom najwyższego poziomu muzycznego. Festiwal  „Ave Maria” ,to jeden z bardziej prestiżowych festiwali w Polsce poświęcony muzyce poważnej. Od początku istnienia festiwal wypełniają utwory klasyczne, a na koncerty zawsze przyjeżdżają wykonawcy i muzykolodzy z całej Polski . Nie dziwi zatem fakt, że festiwal szybko zyskał rozgłos i status jednego z najważniejszych wydarzeń muzycznych. Otwarta formuła festiwalu umożliwia swobodę wykonań oraz prezentację sztuki klasycznej

W zbliżającym się tegorocznym finale usłyszymy kompozycję Antonio Vivaldi „Magnificat” oraz utwory muzyki dawnej.

W ramach festiwalu – 28 maja o godzinie 11:15 w Kościele Św. Stanisława B.M. odprawiona zostanie msza w intencji środowiska lekarskiego, a po niej odbędzie się Koncert Muzyki Chóralnej w którym wystąpią:

-„ Medicantus” – Chór Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie

– „Cames” -Chór Śląskiej Izby Lekarskiej

– Orkiestra Kameralna Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Oraz soliści:

Marta Gamrot – Wrzoł – sopran

Hanna Maria Zajączkiewicz – sopran

Jakub Sazanów-Lubelski – tenor

Historia Chóru Medicantus to historia długiej, muzycznej przyjaźni. Przez 17 lat muzykalni medycy śpiewali dla własnej Alma Mater, towarzystw medycznych, szerokiej publiczności przychodzącej w różnych miejscach na ich koncerty, również festiwalowe, a wreszcie dla pacjentów – nierzadko swoich oddziałów. Śpiewali jako Chór Akademii Medycznej, jako część Europejskiego Chóru Studentów Medycyny i do 2009 roku jako Chór Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Kiedy stali się lekarzami – nadal pracują wokalnie pod kierownictwem swojej dyrygentki w założonym przez nią chórze “Medicantus” przy Okręgowej Izbie Lekarskiej w Warszawie. Od 8 lat towarzyszy im w koncertach kierowana również przez Beatę Herman Orkiestra Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Zapraszamy wszystkich na wspaniały koncert przygotowany specjalnie dla Państwa. Usłyszymy wybitych wykonawców oraz wspaniałe aranżacje kompozytorów klasycznych.

Wstęp wolny.