
Plebiscyt | Sylwetki kandydatek | Wyniki | Organizatorzy | Regulamin | Gala | Kontakt
Organizatorzy



Sponsorzy



Patroni



Patroni medialni

To portal dla aktywnych, ciekawych świata, nowoczesnych kobiet, które zajmują się medycyną zawodowo, albo po prostu interesują się nią. To miejsce wymiany doświadczeń, źródło informacji związanych ze zdrowiem i dziedzinami pokrewnymi, ale też z codziennym życiem każdej Kobiety.
Od 2013 roku każdego dnia portal dostarcza dawkę rzetelnych informacji ze świata medycyny. Stworzony przez doświadczonych dziennikarzy, którzy dzielą się swoją wiedzą i pośredniczą w kontaktach z najlepszymi specjalistami. Można tu znaleźć najciekawsze newsy, pogłębione informacje, komentarze ekspertów.
Fundacja charytatywna założona przez Jolantę Kwaśniewską która działa nieprzerwanie do dziś od 1997 roku. W marcu 2004 roku Fundacja otrzymała status Organizacji Pożytku Publicznego. W 2013 roku Fundacja zaangażowała się w prowadzenie autorskiego programu pod nazwą „Oswajanie starości”, którego kluczowym założeniem przedsięwzięcia jest wymiana doświadczeń międzypokoleniowych poprzez nawiązanie i prowadzenie dialogu.
W 2015 r. w ramach programu „Oswajanie starości” Fundacja zainicjowała projekt „Kąciki Babci i Dziadka”, w ramach którego przeobraża przestrzenie w domach pomocy społecznej, tworząc przyjazne, w ciepłym klimacie pokoje. Kolejnym projektem” jest poradnik kierowany przede wszystkim do osób dojrzałych pod tytułem „Jedz zdrowo, ćwicz z głową, żyj szczęśliwie” wydany przez Wydawnictwo Burda Książki. W książce znajdują się nie tylko proste i niedrogie potrawy na każdą kieszeń, ale również zestaw ćwiczeń dla osób starszych.
Historia Federacji Stowarzyszeń Amazonki – ruchu Amazonek w Polsce
Od 25 lat Federacja Stowarzyszeń Amazonki działa na rzecz kobiet z rakiem piersi. Przez to ćwierćwiecze swojej działalności spowodowała przełamanie tabu jakim był rak piersi. Federacja aktywnie działa na wielu płaszczyznach w celu polepszenia sytuacji kobiet z rakiem piersi w Polsce. Starania te zaowocowały wprowadzeniem między innymi : refundacji protez piersi, refundacji rekonstrukcji piersi, zmian w leczeniu obrzęku limfatycznego i wiele innych.
Fedracja stała się partnerem merytorycznym dla decydentów działających w ochronie zdrowia. Bierze aktywny udział w tworzeniu zmian legislacyjnych na rzecz zdrowia wszystkich obywateli.
Ruch Amazonek skupiony wokół Federacji Stowarzyszeń Amazonki to rzesza 26 tys. kobiet z rakiem piersi, działająca w 211 klubach w Polsce. Istotnym elementem działań Amazonek są ochotniczki. Są to wolontariuszki, które uporały się ze swoją chorobą, przeszły odpowiednie prze- szkolenie i służą pomocą oraz wsparciem kobietom oczekującym na zabieg lub będącym po operacji.
Przez cały czas swojej działalności jako priorytet Federacja stawia działania mające na celu uświadamianie polskich kobiet jak ważne jest wczesne wykrycie tej choroby, w tym celu organizuje wiele akcji profilaktyczno – edukacyjnych m.in. bieg wyprzedzić raka oraz akcja „Zdrowy Nawyk – Zdrowe Piersi”.
Dzięki ruchowi Amazonek dzisiejsza Polka z rakiem piersi z roli ofiary, biernej pacjentki, stała się świadomą pacjentką, obywatelką dla zdrowia, a Federacja ma realny wpływ na politykę zdrowotną państwa.
Jeden z największych wysokospecjalistycznych ośrodków medycznych w Polsce i wiodący ośrodek referencyjny (trzeciego stopnia) w zakresie położnictwa i neonatologii, ginekologii oraz pediatrii. Placówka jest zespołem dwóch szpitali: ginekologiczno-położniczego i pediatrycznego, zapewniających możliwość kompleksowej opieki i oferujących usługi nie tylko w zasięgu lokalnym, ale również w skali całej Polski. Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki jest jedynym ośrodkiem w Polsce realizującym diagnostykę i leczenie płodu, noworodka i dziecka. Ze względu na swój wielodyscyplinarny charakter Instytut zapewnia wszechstronną opiekę nad kobietami z ciężką patologią położniczą, między innymi z: ciążą powikłaną cukrzycą, chorobami nowotworowymi, nadciśnieniem tętniczym, padaczką, chorobami serca, infekcjami oraz wadami płodu. W Instytucie diagnozowane i leczone są najtrudniejsze przypadki patologii ginekologicznej oraz niepłodności kobiecej. Dyrektorem placówki jest prof. dr hab. n.med. Maciej Banach.
Świat Oka to kompleksowe Centrum Okulistyczne i nowoczesne Studio Optyczne zlokalizowane w Warszawie przy ul. Dominika Merliniego 9. Wszechstronna oferta dedykowana jest dla każdego pacjenta niezależnie od jego wieku i potrzeb. Świat Oka to zespół 60 doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów, którzy mają do dyspozycji 12 pracowni, 2 sale zabiegowe oraz 50 urządzeń dedykowanych m.in. laseroterapii, chirurgii zaćmy, jaskrze, chorobom siatkówki, korekcji wad wzroku czy estetyce okulistycznej. Centrum Okulistyczne Świat Oka zostało wyróżnione przez Instytut Biznesu tytułem Ambasadorzy Zdrowia 2018 za wiedzę, doświadczenie i poprawę jakości życia pacjentów.
Cechą, która szczególnie wyróżnia Centrum Okulistyczne Świat Oka jest kompleksowość. Zdrowie i komfort naszych Pacjentów są dla nas najważniejsze na każdym etapie – od profilaktyki, poprzez diagnozę i leczenie, do długofalowej opieki. To właśnie dzięki wszechstronności naszej oferty jesteśmy w stanie w pełni zadbać o każdego Pacjenta – niezależnie od jego wieku i potrzeb.
Źródłem tej pewności jest nie tylko nasza kadra najlepszych specjalistów i najnowocześniejszy sprzęt, ale również pasja. Centrum Okulistyczne Świat Oka powstało, aby nasi Pacjenci mogli w pełni i na długo doświadczać piękna otaczającego nas Świata.
www.swiatoka.pl
Biotechnologiczna firma Celther Polska powstała w 2008 roku. Tworzy ją zespół wykwalifikowanych naukowców, którzy koncentrują swoje działania na trzech obszarach: naukowo-badawczym, wyrobach medycznych oraz kosmetykach. Dzięki interdyscyplinarnemu podejściu firma Celther Polska jest postrzegana jako jedna z najbardziej prekursorskich firm biotechnologicznych w naszym kraju.
Firma dysponuje nowoczesnym obiektem produkcyjnym znajdującym się w Konstantynowie Łódzkim. Umożliwia ona produkcję wyrobów medycznych, także sterylnych w warunkach wymaganych w przemyśle farmaceutycznym, w standardzie ISO 13485 oraz kosmetyków zgodnie ze standardem GMP (do produkcji kosmetyków wykorzystywana jest tylko i wyłącznie woda oczyszczona, zgodna z wymaganiami Farmakopei, stosowana przy produkcji leków).
W 2016 roku dział Badań i Rozwoju, wykorzystując wyniki badań naukowych, w tym opatentowaną technologię syntezy biopolimeru DIBUSHIELD PRO-HEAL, opracował nowatorską linię kosmetyków SHECELL innovation lab.
W oparciu o całkowicie polski kapitał oraz autorskie koncepcje, spółka konsekwentnie realizuje założone cele. Wdraża zaawansowane technologie i wprowadza na rynek produkty chrakteryzujące się wysokim potencjałem innowacyjności. Dotychczasowe prace zaowocowały przyznaniem kilku patentów oraz kilkunastu zgłoszeń patentowych. Firma otrzymała także wiele wyróżnień i nagród (m.in. W 2016 główna nagroda w kategorii Farmacja – Innowaty Wprost, VI edycja konkursu . W 2017 zdobywca statuetki „Superprodukt Świata Kobiety 2017” w kategorii pielęgnacja twarzy – krem Shecell.)
DOM WYDAWNICZY REBIS powstał w 1990 roku. Zaczynał głównie od wydawania literatury pięknej (od noblistów po literaturę komercyjną) i stopniowo poszerzał swój profil wydawniczy. Dziś należy do największych wydawców w Polsce. Wydaje książki z zakresu historii, historii sztuki oraz psychologii – od klasyki aż po poradniki psychologiczne, biznesowe i dla rodziców.
Nie należy również zapominać o naszej literaturze komercyjnej, literaturze dla dzieci i młodzieży, książkach w wersji audio oraz o e-bookach!
Polskie Towarzystwo Medycyny Paliatywnej
Polskie Towarzystwo Medycyny Paliatywnej powstało w 2002 r. jako towarzystwo naukowo-lekarskie. Celem jego jest inicjowanie i popieranie badań naukowych dotyczących problemów medycyny paliatywnej, integracja działań lekarzy w zakresie w/w badań, inicjowanie i popieranie programów zdrowotnych dotyczących opieki paliatywnej oraz propagowania wypracowanych standardów postępowania w tej opiece.
Swoje cele Towarzystwo realizuje poprzez:
• udział w organizowaniu szkoleń dla lekarzy, pielęgniarek oraz innych pracowników medycznych w zakresie medycyny paliatywnej a także współudział w procesie specjalizacji lekarzy w zakresie medycyny paliatywnej;
• wydawanie czasopism, biuletynów oraz innych materiałów dotyczących medycyny paliatywnej;
• organizowanie sympozjów, konferencji i spotkań naukowych na w/w tematy jak również współpraca z towarzystwami oraz organizacjami naukowymi w kraju i za granicą zajmującymi się tematyką pokrewną.
Polskie Towarzystwo Medycyny Paliatywnej powstało w 2002 r. jako towarzystwo naukowo-lekarskie. Celem jego jest inicjowanie i popieranie badań naukowych dotyczących problemów medycyny paliatywnej, integracja działań lekarzy w zakresie w/w badań, inicjowanie i popieranie programów zdrowotnych dotyczących opieki paliatywnej oraz propagowania wypracowanych standardów postępowania w tej opiece.
Swoje cele Towarzystwo realizuje poprzez:
• udział w organizowaniu szkoleń dla lekarzy, pielęgniarek oraz innych pracowników medycznych w zakresie medycyny paliatywnej a także współudział w procesie specjalizacji lekarzy w zakresie medycyny paliatywnej;
• wydawanie czasopism, biuletynów oraz innych materiałów dotyczących medycyny paliatywnej;
• organizowanie sympozjów, konferencji i spotkań naukowych na w/w tematy jak również współpraca z towarzystwami oraz organizacjami naukowymi w kraju i za granicą zajmującymi się tematyką pokrewną.
Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych (NIPiP) jest jednostką organizacyjną samorządu pielęgniarek i położnych posiadającą osobowość prawną. NIPIP wraz z okręgowymi izbami pielęgniarek i położnych reprezentuje osoby wykonujące zawód pielęgniarki lub położnej, by jak najlepiej dbać o interesy zawodowe, społeczne i gospodarcze tej grupy. W zakresie zainteresowań NIPiP leży także troska o system kształcenia i jakość osób wykonujących zawód pielęgniarki i położnej.
Magazyn Pielęgniarki i Położnej. Zawodowy punkt widzenia
To miesięcznik popularno-naukowy, adresowany do pielęgniarek i położnych. MPiP jest oficjalnym pismem Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych.
Magazyn Pielęgniarki i Położnej to: aktualne informacje o wydarzeniach branżowych, nowoczesne koncepcje i trendy pracy , profesjonalne wskazówki dotyczące kształcenia, praktyczne porady i opinie prawne, sprawdzone informacje o pracy za granicą.
To miesięcznik popularno-naukowy, adresowany do pielęgniarek i położnych. MPiP jest oficjalnym pismem Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych.
Magazyn Pielęgniarki i Położnej to: aktualne informacje o wydarzeniach branżowych, nowoczesne koncepcje i trendy pracy , profesjonalne wskazówki dotyczące kształcenia, praktyczne porady i opinie prawne, sprawdzone informacje o pracy za granicą.
Gedeon Richter Plc., z siedzibą w Budapeszcie, jest jedną z największych firm farmaceutycznych w Europie Środkowo-Wschodniej, coraz prężniej rozwijającą swoją działalność na rynkach Europy Zachodniej, w Chinach i Ameryce Łacińskiej. W 2017 roku firma Richter osiągnęła skonsolidowaną sprzedaż na poziomie 1,4 mld euro (1,6 mld dol.), a jej wartość giełdowa wyceniana była na 4,1 mld euro (4,9 mld dol.). Wachlarz produktów firmy Richter obejmuje wiele ważnych obszarów terapeutycznych, m.in. ginekologię, ośrodkowy układ nerwowy oraz układ sercowo-naczyniowy. Posiadając największe centrum badawczo-rozwojowe w Europie Środkowo-Wschodniej, spółka Richter koncentruje swoje badania nad lekami oryginalnymi w dziedzinie chorób ośrodkowego układu nerwowego. Za sprawą swojego powszechnie uznanego doświadczenia w dziedzinie chemii steroidów firma Richter odgrywa na świecie znaczącą rolę w zakresie zdrowia kobiet. Aktywnie angażuje się również w rozwój produktów biopodobnych.