Kobiety Medycyny 2014

Znamy wyniki pierwszej edycji konkursu zorganizowanego przez redakcję Portali Medycznych pod honorowym patronatem prezes Fundacji „Porozumienie Bez Barier” – Jolanty Kwaśniewskiej. W plebiscycie zwyciężyła prof. Grażyna Rydzewska, otrzymując 2200 głosów internautów.

 

Foto: Marta Jakubiak

Laureatka jest zastępcą dyrektora ds. lecznictwa Szpitala Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Warszawie, kierownikiem tamtejszej Kliniki Gastroenterologii, a jednocześnie konsultantem krajowym ds. gastroenterologii. To z jej inicjatywy powstała jedyna w naszym kraju poradnia leczenia chorób zapalnych jelita, którą do dzisiaj prowadzi.

Zdaniem głosujących internautów to właśnie prof. Rydzewska była Kobietą Medycyny najaktywniej i najskuteczniej działającą w ciągu ostatnich 12 miesięcy w polskiej ochronie zdrowia. – Nie wiem, czy tak naprawdę wpisuję się w tę piękną inicjatywę, ponieważ nie robię nic szczególnego. Po prostu leczę pacjentów – powiedziała prof. Rydzewska, odbierając nagrodę podczas uroczystej gali, która odbyła się 15 marca w siedzibie fundacji.

– Jest wiele wspaniałych kobiet w polskiej medycynie. Plebiscyt umożliwia nam zobaczenie tych, które żyją obok nas, oraz przypomina te, o których pamiętać powinniśmy – mówiła Jolanta Kwaśniewska. Na liście trzydziestu wyróżnionych pań znalazły się również Jolanta Orłowska-Heitzman oraz Anna Lella. Internauci łącznie oddali ponad 18 tysięcy głosów. Wszystkim paniom serdecznie gratulujemy!

mj