Klub Chorych na Raka Płuca

U Ciebie lub kogoś bliskiego zdiagnozowano raka płuca? Potrzebujesz informacji, wsparcia lub chcesz podzielić się swoim doświadczeniem? Przyjdź do Klubu Chorych na Raka Płuca.

PantherMedia 4578356

Spotykania odbywają się w każdą drugą i czwartą środę miesiąca o godz. 12.00 w sali edukacyjnej w Zakładzie Rehabilitacji przy siedzibie Stowarzyszenia Amazonek w Centrum Onkologii w Warszawie (ul. Roentgena 5). Najbliższe spotkanie już 13 września o godz. 12.00.

Rak płuc to najczęściej występujący nowotwór złośliwy, który przyczynia się do największej liczby zgonów z powodu nowotworów na świecie. Tylko w Polsce rozpoznawany jest u 22 tys. osób rocznie. Wielu z nich diagnozę nowotworu traktuje niczym wyrok, tymczasem rak płuc to choroba, którą można leczyć. Z myślą o edukacji na temat nowych możliwości medycyny oraz pomocy pacjentom chorym na nowotwory płuc powstała idea tworzenia Grup Wsparcia dla pacjentów.
Spotkania realizowane są w ramach kampanii „Hamuj raka! Daj szansę płucom!”, która powstała z inicjatywy Stowarzyszenia Walki z Rakiem Płuca, stowarzyszenia Polskie Amazonki Ruch Społeczny oraz Fundacji Onkologicznej Alivia.