Kamera monitoruje aktywność pacjenta

Naukowcy opracowali nową metodę szacowania w czasie rzeczywistym pozycji 3D rąk i dłoni pacjenta na podstawie obrazu z zamocowanej na klatce piersiowej kamery.

Naukowcy wypracowali nową, opartą na komputerowym systemie wizyjnym, metodę szacowania w czasie rzeczywistym pozycji 3D rąk i dłoni pacjenta na podstawie obrazu z zamocowanej na klatce piersiowej kamery głębokości. Następnie, badali funkcjonalne manipulacje obiektowe podczas wykonywania czynności codziennych, rozpatrując zagadnienie przewidywania punktu styku i siły na podstawie wskazówek percepcyjnych.

Dzięki tej technologii pracownicy służby zdrowia, tacy jak lekarze medycyny pracy, rehabilitanci i terapeuci geriatryczni zyskają szansę lepszej oceny zdolności funkcjonalnych i ograniczeń swych pacjentów w zakresie wykonywania czynności życia codziennego.

Badanie odbyło się w ramach finansowanego ze środków unijnych projektu EGOVISION4HEALTH (Assessing activities of daily living from a wearable RGB-D camera for in-home health care applications).

Źródło: mgr.farm, cordis.europa.eu