Jerzy Stuhr dla dzieci chorych na nowotwór

Kampania „Wciąż jestem tym, kim byłem” ma uświadomić jak choroba nowotworowa wpływa na emocje i psychikę dziecka. Jej ambasadorem został Jerzy Stuhr, którego możemy usłyszeć w dwóch rolach: jako narratora jednej z animacji o chorym dziecku oraz w rozmowie o tym, jak ważne jest wspieranie chorych na raka.

Długie leczenie onkologiczne i osamotnienie prowadzą do smutku, wycofania i poczucia braku sensu. Dlatego kampania „Wciąż jestem tym, kim byłem” ma uwrażliwić na to, jak ważną rolę w powrocie do normalnego życia pełnią przyjaciele, znajomi, koledzy ze szkoły, jak ważne jest poczucie aprobaty i obecność bliskich. Nawet niewielkie gesty mają moc – mogą dodać dziecku pewności siebie, zmotywować do działania i ułatwić powrót do życia sprzed choroby. W ramach kampanii powstały filmiki opowiadające historie dzieci, które zmagają się z różnymi trudnymi emocjami spowodowanymi chorobą nowotworową.

Głos Jerzego Stuhra usłyszymy w opowieści o Wojtku – chorym chłopcu, który obawia się, że koledzy nie przyjdą na jego przyjęcie urodzinowe. Chłopiec wiele tygodni przebywał w szpitalu, w izolacji i teraz martwi się, czy ktoś z jego przyjaciół jeszcze o nim pamięta.

Animacja o Wojtku: bit.ly/2RZUH4x

Kolejnym elementem kampanii jest poruszająca rozmowa z aktorem. Niezwykle ważne jest dawać radość dzieciom. Bo w radości jest i nadzieja i siła i energia – powiedział Jerzy Stuhr. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy o wspieraniu, dodawaniu otuchy, o marzeniach i o znaczeniu kampanii poruszających problemy dzieci chorych na nowotwór.

Rozmowa z Jerzym Stuhrem: bit.ly/36BZRsI