Ruszyły zapisy na tegoroczny bieg „5 na dobry początek”

Trwają przygotowania do trzeciego Biegu o Puchar Dziekana Wydziału Farmaceutycznego pod patronatem Prorektora Uniwersytetu Jagiellońskiego ds. Collegium Medicum „5 na dobry początek”. 7 października na krakowskich Błoniach będziemy aktywnie witać nowy rok akademicki. Chętni mogą zapisać się już dziś.

Inicjatorem organizacji biegu był dziekan Wydziału Farmaceutycznego UJ CM, prof. Jacek Sapa, prywatnie pasjonat biegania. Po raz pierwszy bieg odbył się w roku 2015.

Celem imprezy jest promocja zdrowego stylu życia i biegania jako najprostszej formy aktywności sportowej, ale także integracja społeczności akademickiej.

Bieg adresowany jest więc:

  • do studentów I roku – na dobry początek studiów,
  • do studentów starszych lat i pracowników UJ i UJ CM – na dobry początek nowego roku akademickiego,
  • do pozostałych uczestników – na dobry początek jesiennego sezonu biegowego.

W tym roku po raz pierwszy w programie wydarzenia zorganizowane zostaną biegi dla dzieci – swoją kondycję będą mogły sprawdzić, biegnąc na różnych dystansach i w różnych kategoriach wiekowych.

Zapraszamy profesjonalistów i amatorów, tych, którym zależy na osiągnieciu jak najlepszego wyniku, jak i tych, którzy chcą po prostu pokonać dystans 5 km, tych, którzy już wiedzą, że bez biegania nie da się żyć, jak i tych, którzy dopiero chcą się przekonać, czy może się ono stać ich pasją.

Szczegółowe informacje na temat biegu znajdują się na stronie www.bieg.cm-uj.krakow.pl, a także na FB – http://bit.ly/2tVEYuc