Charytatywne wiosłowanie

17 listopada, w strefach Silver i Gold stadionu Legii, odbyło się wielkie charytatywne wiosłowanie. W akcji #WszyscyDoWioseł 2017, którą Fundacja Legii zorganizowała wspólnie ze Stowarzyszeniem Kibiców Legii Warszawa i grupą „Dobrzy Ludzie – kibice Legii dzieciom”, zbierano środki na zakup karetki pogotowia dla Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”. Wciąż można dokonywać wpłat na dedykowane konto i licytować atrakcyjne przedmioty, które zostaną przeznaczone na główny cel wydarzenia.

Do udziału w akcji #WszyscyDoWioseł 2017 zgłosiło się aż 96 osad, których zadaniem było „przepłynięcie” dystansu długości Wisły, czyli 1047 km. W ciągu 12 godzin, od 10:00 do 22:00 na ergometrach wioślarskich pokonano 1317,7 km, a więc ponad 270 km więcej niż zakładano. W wielkim wiosłowaniu uczestniczyło około 400 osób, m.in. piłkarze, koszykarze i delegacja zarządu Legii Warszawa, kibice, przedstawiciele sekcji Legii, gwiazdy sportu, w tym medaliści igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata, czołowi dziennikarze sportowi, aktorzy, przedstawiciele sponsorów i partnerów wydarzenia. Wszyscy zainteresowani mieli okazję podziwiać wiosłujących w strefach Silver i Gold stadionu Legii, gdzie również można było wspomóc finansowo cel akcji.


Zbiórka funduszy na karetkę została zainicjowana przez grupę „Dobrzy Ludzie – kibice Legii dzieciom”. – Jako grupa “Dobrzy Ludzie – kibice Legii dzieciom” od maja zbieramy środki na zakup karetki dla Centrum Zdrowia Dziecka. Własnymi siłami zebraliśmy dotychczas 90 tys. zł. Serdecznie dziękujemy Fundacji Legii oraz Stowarzyszeniu Kibiców Legii Warszawa za wspólną akcję #WszyscyDoWioseł, dzięki której jesteśmy o krok od realizacji celu. Pragniemy także podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w wydarzeniu: sponsorom i uczestnikom osad, a także wszystkim kibicom, którzy dotychczas wsparli naszą inicjatywę. Wierzymy, że nowa karetka dla Centrum Zdrowia Dziecka jest już na wyciągniecie ręki i będzie to wspólny, ogromny sukces całej legijnej rodziny – powiedziała Katarzyna Lancman-Smakosz, rzecznik grupy. #karetkadlaCZD to kolejna charytatywna inicjatywa, w którą licznie zaangażowali się kibice Legii, wspólnie budując pozytywny wizerunek klubu.


– Dziękujemy Stowarzyszeniu Kibiców Legii Warszawa, grupie „Dobrzy Ludzie – kibice Legii dzieciom”, partnerom i uczestnikom za ogromne zaangażowanie. Razem możemy więcej. Cały czas zapraszamy do dokonywania wpłat na specjalne konto i na nasze aukcje, gdzie wspólnie z grupą „Dobrzy Ludzie – kibice Legii dzieciom” wystawiliśmy atrakcyjne przedmioty i wierzę, że jesteśmy już coraz bliżej zakupu karetki pogotowia dla Centrum Zdrowia Dziecka – powiedziała Anna Mioduska, prezes Fundacji Legii.


Aukcje przedmiotów, które odbywały się na profilu Fundacji Legii na stronie charytatywni.allegro.pl, skończyły się w niedzielę o północy. Licytować można było m.in. złoty medal za mistrzostwo Polski w sezonie 2016/17, koszulkę z podpisem piłkarza Sebastiana Szymańskiego oraz obraz i wykonanie pokojowej grafiki z elementami legijnymi przez grupę „Dobrzy Ludzie – kibice Legii dzieciom”. Szczegóły dokonywania wpłat na specjalne konto są dostępne na oficjalnej stronie Fundacji Legii gotowidopomocy.pl oraz stronie klubu legia.com.

Karetki pogotowia używane przez Instytut „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”, który w tym roku obchodzi 40-lecie działalności, pokonują rocznie ponad 800 000 kilometrów. Zakup pojazdu wraz ze specjalistycznym wyposażeniem kosztuje 350 000 zł.

źródło: czd