Breast Design Days w Łodzi

W dniach 11-12 maja 2018 r. w Hotelu DoubleTree by Hilton w Łodzi odbędzie się  międzynarodowa konferencja Breast Design Days.

Cała inicjatywa Breast Design Days zrodziła się z myślą o Kobietach – by było im łatwiej zmagać się z chorobą, ale też o przedstawicielach środowiska medycznego – abyśmy mogli proponować leczenie, na jakie zasługują Polki – leczenie skojarzone, oparte o najwyższe światowe standardy i wytyczne oraz najnowsze metody i techniki.

Organizatorom zależy na integracji środowiska i wspólnej koncentracji działań zmierzających ku poprawie jakości opieki nad Pacjentkami dotkniętymi chorobami nowotworowymi piersi oraz generalnej poprawie jakości i komfortu pobytu w polskich szpitalach. Konferencja poświęcona jest najnowszym metodom leczenia nowotworów piersi, technikom w chirurgii piersi, a także potrzebom Pacjentek oraz architekturze i funkcjonalności wnętrz szpitalnych.

Konferencja składa się z trzech modułów:

  1. Panel medyczny, poświęcony technikom chirurgii piersi. W ramach tego modułu najlepsi światowi specjaliści z dziedziny chirurgii i rekonstrukcji piersi będą dzielić się swoimi doświadczeniami. Panel medyczny to sesje wideo i wykłady z fotografiami onkologicznych, onkoplastycznych i rekonstrukcyjnych technik operacyjnych u chorych na raka piersi z perspektywy chirurgów z prestiżowych instytucji trzech kontynentów: Ameryki Północnej, Południowej i Europy. Wybitni prelegenci to mi.in. Prof. Aldona J. Spiegiel, Prof. Peter G. Cordeiro, Prof. Alberto Rancati. Przewodniczącą sesji naukowej jest Prof. Agnieszka Kołacińska.

  1. Panel Pacjencki, który niesie za sobą ideę tworzenia nowoczesnej onkologii skoncentrowanej na chorym. Weźmie w nim udział reprezentatywna grupa 50 pacjentek  z całej Polski w celu dyskusji i wymiany swoich doświadczeń związanych z  chirurgicznym leczeniem raka piersi.  Panie są w różnym wieku, mają odmienny styl życia i światopogląd, mieszkają w metropoliach, miastach i na wsiach. W piątek odbędzie się sesja warsztatowa podczas, której będą miały możliwość wyrażenia swoich potrzeb, oczekiwań i emocji związanych z przebytym procesem leczenia. Rozmowy będzie moderować Komitet Doradczy Pacjentów w skład, którego wchodzą przedstawiciele organizacji pacjenckich.  Efektem dyskusji będzie sformułowanie i wygłoszenie Manifestu skierowanego do chirurgów oraz polityków. Po raz pierwszy w Polsce wygłoszony zostanie Manifest Pacjentów. Zaplanowano przemówienie w drugim dniu konferencji tj. 12.05.2018 r. o godz. 12:20 (relacja na żywo).

  1. Panel Design poświęcony architekturze i funkcjonalności wnętrz medycznych. Pod merytorycznym nadzorem Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi projektanci, wizjonerzy, architekci, lekarze oraz  fizjoterapeuci  przeprowadzą warsztaty i wykłady opowiadające o sztuce projektowania wnętrz szpitalnych. Opowiedzą o najnowszych trendach, dostępnych rozwiązaniach i materiałach, o wpływie wystroju wnętrz na proces terapeutyczny i komfort Pacjentów.

 

Briefing prasowy zaplanowano w piątek (11.05) o  godz. 12:00.

Lokalizacja: Hotel DoubleTree by Hilton w Łodzi (ul. Łąkowa 29)

Szczegółowe informacje na temat konferencji dostępne są na stronie:

www.breastdesigndays.com

www.facebook.com/breastdesigndays/

Organizatorami konferencji jest Wojewódzkie Wielospecjalistyczne Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi oraz  firma  HAMMERmed Medical Polska Sp. z o.o.

Osoby do kontaktów:

Piotr Sobczak              Tel. 501-631-991

Justyna Teubler          Tel. 602-510-047

Julia Ścigała tel.         Tel. 506-585-030