Bezpłatne konsultacje krtani dla wrocławian

Krtań jest wyjątkowym, ludzkim narzędziem – to dzięki niemu możemy mówić. Choroby krtani często przypominają przeziębienie, przez co zwykle rozpoznawane są późno. Zwiększa to ryzyko powikłań. Osoby cierpiące na przewlekłe zaburzenia głosu lub chrypkę trwającą minimum 3 tygodnie, będą mogły skorzystać z bezpłatnych konsultacji specjalistów w Medicus Clinic od 3 do 14 grudnia.

Pierwszym sygnałem, że z krtanią dzieje się coś złego, jest zwykle uciążliwa suchość w gardle. Może pojawić się również łaskotanie, trudności z przełykaniem, ból czy wreszcie chrypka. Na ogół winimy za takie objawy przeziębienie, jednak gdy zaburzenia są przewlekłe, a chrypka czy zaburzenia głosu trwają minimum 3 tygodnie, należy skonsultować się ze specjalistą.

– Diagnostyka jest bardzo istotna. Dolegliwości trwające minimum 3 tygodnie, które się potęgują, mogą być poważnym zagrożeniem dla naszego zdrowia. Badanie endoskopowe jest również podstawą w ocenie np. początkowych stadiów nowotworów – mówi lek. med. Marek Zatoński, Otolaryngolog i Specjalista Foniatra w Medicus Clinic.

Przewlekła chrypka oraz zaburzenia głosu, mogą świadczyć o zmianach nowotworowych krtani jak np. polipy czy guzki śpiewacze.

– W poradni foniatrycznej w Medicus Clinic oferujemy diagnostykę schorzeń związanych z fizjologią i patologią głosu oraz badanie foniatryczne z endoskopią. Dysponujemy videostroboskopem: urządzeniem badającym w świetle przerywanym. Pozwala to na ocenę bardzo finezyjnych i delikatnych ruchów fałdów głosowych, których nie da się dostrzec gołym okiem – dodaje lek. med. Maria Wachałowicz, Otolaryngolog w Medicus Clinic.

Od 3 do 14 grudnia wrocławianie będą mieli możliwość odbycia bezpłatnych konsultacji z doświadczonymi specjalistami z długoletnią praktyką z Medicus Clinic – laryngologami oraz foniatrami. Lekarze w ramach wizyt wykonają specjalistyczne badania, np. przeprowadzą diagnostykę endoskopową czyli badanie kamerą krtani. Po konsultacji Pacjenci otrzymają kartę informacyjną wraz z diagnozą i dalszymi zaleceniami.

– Nasza akcja ma na celu umożliwienie Wrocławianom cierpiącym na przewlekłe choroby krtani kompleksowej diagnostyki z zastosowaniem najnowocześniejszej aparatury laryngologicznej i foniatrycznej. Przewlekłe choroby krtani mogą być mylone przez pacjentów z objawami długo trwającego przeziębienia, co może prowadzić do powikłań – mówi Dagmara Lejszys, Dyrektor Marketingu i PR w Medicus.

Z konsultacji może skorzystać każdy, całkowicie nieodpłatnie. Zapisy odbywają się w recepcji kliniki oraz pod numerem telefonu +48 71 323 63 00 (liczba miejsc ograniczona).