Grypoodporni w Choroszczy

W ramach programu profilaktyczny „GRYPOODPORNI 65+”, który rusza 1 września w  gminie Choroszcz wszyscy jej mieszkańcy w wieku 65 lat i więcej będą mogli – całkowicie bezpłatnie – zaszczepić się przeciwko grypie sezonowej.

Szczepienia zostaną dodatkowo poprzedzone badaniami w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań do podania szczepionki oraz edukacją na temat grypy i infekcji grypopodobnych.

Koszty szczepień przeciwko grypie w ramach Programu „Grypoodporni 65+” zostaną pokryte w całości przez Gminę Choroszcz, tak więc diagnozowane osoby nie ponoszą żadnych kosztów z tym związanych, a dodatkowo uzyskają niezbędne informacje i porady dotyczące tego schorzenia. Szczepienia będą wykonywane od 1 września 2017 r. do wyczerpania szczepionek.

Ze względu na ograniczoną liczbę szczepionek, o jej podaniu, będzie decydowała kolejność zgłoszeń. W związku z możliwością wystąpienia przeciwwskazań do zaszczepienia, każdorazowo o ostatecznym podaniu szczepionki przeciw grypie będzie decydował lekarz.