Google wyłapie depresję

Google opracował algorytm wyłapujący symptomy depresji: jeśli wyszukiwane przez nas frazy będą związane z tematem depresji wyszukiwarka wyświetli nam krótki kwestionariusz/quiz, który może być pierwszym krokiem do uświadomienia osobom cierpiącym na depresję swojego stanu i zachętą do skorzystania z profesjonalnej pomocy.

Niedawno naukowcy z University of Vermont i Harvard University poinformowali o stworzeniu algorytmu, który cechuje się lepszą od lekarzy skutecznością wykrywania chorób psychicznych na podstawie zamieszczanych przez nas zdjęć na serwisach społecznościowych a teraz podobny algorytm opracował Google.

Koncern z Mountain View wykorzystał do zdiagnozowania depresji wielką skarbnicę wiedzy, jaką jest wyszukiwarka Google, z której każdego dnia korzystają setki milionów ludzi na całym świecie.

Cały projekt będzie przygotowany we współpracy z psychologami. Firma twierdzi, że wypełnienie kwestionariusza/quizu będzie dobrowolne, a gromadzone dane na nasz temat będą w pełni poufne. Na całym świecie na depresję cierpi ok. 350 milionów ludzi i z każdym rokiem zapada na nią coraz więcej ludzi.

Źródło: The Sun , geekweek.pl