Edukacyjna dermatologiczna w niecodziennym wydaniu

Z roku na rok na świecie wzrasta ilość przypadków najgroźniejszego nowotworu skóry, czerniaka. Ten narastający problem zauważyła też grupa pozytywnych osób: Alina, Malwina i lekarz Gustaw, która postanowili wesprzeć pracę dermatologów oraz przyczynić się szerzenia wiedzy na temat profilaktyki chorób skóry w przyjazny sposób.

Zdecydowali się pomóc poprzez napisanie książki edukacyjnej dla dzieci. “Pieprzyk Pypcio Znamienity” to 56 stronicowa, pięknie ilustrowana opowieść o losach uroczego pieprzyka, jego rodziny i dalekiego kuzyna Czarnego. Domem dla naszych bohaterów jest skóra Melanii, która uwielbia wycieczki na plażę.

W publikacji oprócz wciągającej przygody czytelnicy znajdą również edukacyjne plansze, które pomagają zrozumieć na czym polega wizyta u dermatologa, jak przebiega zabieg wycięcia pieprzyka, skąd pochodzą pieprzyki i jak możemy chronić swoją skórę. Po przeczytaniu książki okazuje się, że warto odwiedzać dermatologów, smarowanie się kremem z filtrem UV jest ważne a sama wizyta u lekarza wcale nie jest taka straszna!

Portal Kobiety Medycyny zdecydował się objąć patronat medialny nad tą dobrą i potrzebną inicjatywą. Ty też możesz przyczynić się do powstania książki poprzez wpłatę w dowolnej wysokości na portalu croudfundingowym: https://zrzutka.pl/ewev39

Organizatorzy przewidzieli dla darczyńców nagrody a wśród nich: egzemplarz książki z dostawą do domu lub możliwość przekazania publikacji wybranemu szpitalowi dziecięcemu lub poradni dermatologicznej.

Zapraszamy do wsparcia i trzymamy kciuki!