Dyżur onkologiczny u Rzecznika Praw Pacjenta

W czwartek 29 marca, w godzinach 14:00 – 16:00 Anna Kupiecka z Fundacji „Onkocafe – Razem Lepiej” będzie udzielała konsultacji z zakresu leczenia onkologicznego oraz wsparcia psychologicznego pacjentom onkologicznym i ich bliskim. Osoby, które chcą porozmawiać z Panią Anną, mogą zadzwonić na numer bezpłatnej ogólnopolskiej infolinii Rzecznika Praw Pacjenta 800-190-590

Udzielane podczas dyżuru wsparcie ma na celu zmianę postrzegania choroby nowotworowej zarówno przez osoby chore jak i ich najbliższych.

Pani Anna Kupiecka jest prezesem Fundacji “OnkoCafe – Razem Lepiej”. W 2010 roku zachorowała na nowotwór piersi, a w 2012 roku na portalu społecznościowym Facebook założyła grupę wzajemnego wsparcia pod nazwą Fakraczki, na której osoby dotknięte chorobą nowotworową dzielą się swoimi doświadczeniami zdobytymi w procesie leczenia.

Fundatorka i pomysłodawczyni utworzenia Fundacji “OnkoCafe – Razem Lepiej” w 2014 roku. Obecnie jako Prezes Fundacji stawia sobie za cel pomoc pacjentom oraz ich rodzinom w oswajaniu lęku zwłaszcza na początku choroby, czyli tuż po diagnozie jak również w trakcie i po zakończonym leczeniu onkologicznym.

Organizuje spotkania oraz warsztaty edukacyjne dla pacjentów, udziela wsparcia psychologicznego pacjentom i ich bliskim, organizuje kampanie społeczne z zakresu przeciwdziałania nowotworom.

Prowadzi szkolenia dla personelu medycznego z zakresu praw pacjenta i psychoonkologii, wykłady dla pracowników firm z zakresu zdrowego stylu życia i przeciwdziałania nowotworom oraz autorską audycję radiową “O raku przy kawie” w Radio Polska Live. Wydaje poradniki z zakresu chorób nowotworowych dla pacjentów oraz ich bliskich.