Drogowy kącik w szpitalu w Dziekanowie Leśnym

mw

W zeszłym roku w dwóch, marszałkowskich szpitalach w Radomiu i w Warszawie powstały kąciki BRD. Na małych pacjentów czekają w nich gry, książki, kolorowe autka i znaki drogowe – wszystko związane z bezpieczeństwem na drodze. Kolejny kącika BRD został właśnie otwarty w szpitalu w Dziekabezpieczeństwo na drodze

nowie Leśnym.

W ramach projektu w marszałkowskich szpitalach powstają miejsca dla małych pacjentów, których wyposażanie, np. znaki drogowe, gry i książki edukacyjne, nawiązuje do tematyki bezpiecznego poruszania się po drodze. W nowo otwartym kąciku BRD w szpitalu w Dziekanowie Leśnym zajęcia z dziećmi będą prowadzić przeszkoleni przez pracowników wojewódzkich ośrodków ruchu drogowego wolontariusze. Będzie to nauka przez zabawę połączona z krótkimi pogadankami i prezentacjami. Wśród wolontariuszy, którzy zgłosili się do projektu są nauczyciele, harcerze, uczniowie szkół średnich, a także pracownicy wydziałów BRD wojewódzkich ośrodków ruchu drogowego.

Kąciki BRD są zorganizowane tak, aby dzieci czuły się w nich komfortowo i bezpiecznie. W zależności od wielkości pomieszczenia znajdą się w nich m.in.: kolorowe stoliki i wygodne siedziska, zestawy multimedialne składające się z projektora, tablicy, laptopa, a także kolorowy zestaw pufek na stojaku, zestaw znaków drogowych, piankowe siedziska autka (straż pożarna, policja, karetka pogotowia), zestawy gier, kredki, bloki, książki oraz fantom do nauki udzielania pierwszej pomocy.

– Chcemy przez zabawę uczyć dzieci zasad bezpiecznego poruszania się na drodze. Bardzo często przebywający na oddziałach dziecięcych pacjenci to właśnie ofiary różnego rodzaju zdarzeń drogowych – wypadków, potrąceń. To bardzo ważne, aby już od najmłodszych lat zaszczepiać w dzieciach wiedzę na temat tego, co zrobić aby być widocznym dla kierującego pojazdami, jak zachować się w przypadku wypadku, udzielić pierwszej pomocy, czy po prostu wezwać pogotowie – podsumował Dariusz Marek Szczygielski, dyrektor WORD Warszawa.

źródło: mazovia.pl