Dr Kunikowska prezydentem-elektem Europejskiego Towarzystwa Medycyny Nuklearnej

Dr hab. n. med. Jolanta Kunikowska prezydentem-elektem European Association of Nuclear Medicine!

Dr hab. n. med. Jolanta Kunikowska, adiunkt Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, została jednogłośnie wybrana prezydentem-elektem Europejskiego Towarzystwa Medycyny Nuklearnej (European Association of Nuclear Medicine EANM).

Podczas Kongresu Europejskiego Towarzystwa Medycyny Nuklearnej, który odbył się w dniach 13-17 października w Düsseldorfie, dr hab. n. med. Jolanta Kunikowska została jednogłośnie wybrana prezydentem-elektem Europejskiego Towarzystwa Medycyny Nuklearnej.

Dr hab. n. med. Jolanta Kunikowska, adiunkt w Zakładzie Medycyny Nuklearnej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, jest absolwentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

W ramach medycyny nuklearnej dr hab. n. med. J. Kunikowska zajmuje się tematyką personalizowanej terapii w guzach neuroendokrynnych, glejakach mózgu oraz zastosowaniem nowych znaczników, takich jak antygen specyficzny dla raka prostaty w diagnostyce chorób nowotworowych.

Dr hab. n med. J. Kunikowska od lat aktywnie działa w polskich i europejskich strukturach naukowo-badawczych. Od wielu lat jest członkiem Polskiego Towarzystwa Medycyny Nuklearnej, a od 2014 roku była w zarządzie EANM. W latach 2008-2014 roku była Delegatem Krajowym EANM a w latach 2010-2015 członkiem komitetu onkologicznego EANM.

– Jednogłośny wybór doktor Jolanty Kunikowskiej na prezydenta Europejskiego Towarzystwa Medycyny Nuklearnej to wielki osobisty sukces Pani Doktor, a dodatkowo odzwierciedlenie i docenienie jej bogatego dorobku i aktywności naukowej w dziedzinie medycyny nuklearnej. To także ogromny sukces całego naszego środowiska – czujemy się dumni z sukcesu naszej koleżanki i docenieni za wieloletni aktywny wkład w światową naukę na polu medycyny nuklearnej – mówi prof. Leszek Królicki, konsultant krajowy w dziedzinie medycyny nuklearnej.

– Medycyna nuklearna, dziedzina tak prężnie się rozwijająca, stawia przed badaczami i klinicystami mnóstwo codziennych wyzwań. Coraz więcej potrzeb zdrowotnych naszego społeczeństwa i rosnące możliwości zastosowań dla różnorodnych procedur medycyny nuklearnej w tym kontekście spotykają się z rzeczywistością personalizowanej medycyny precyzyjnej, w której współczesna diagnostyka i terapia nuklearna mają wiele do zaoferowania. Nasza koleżanka, doktor Jolanta Kunikowska świetnie rozumie te wyzwania. Nie mam wątpliwości, że poprowadzi świat europejskiej medycyny nuklearnej w kierunku fascynujących, a zarazem cennych inicjatyw naukowo-badawczych. Jolu, serdecznie Ci gratulujemy i pozostajemy do Twojej dyspozycji! – dodał prof. Leszek Królicki.

Źródło: Informacja prasowa