Dofinansowanie na in vitro w Poznaniu

Zgodnie z zapowiedziami rusza miejski program leczenia niepłodności metodą in vitro. Z programu będzie mogło skorzystać ponad 360 par, a do jego realizacji wybrano trzy placówki medyczne.

Miejski program in vitro jest odpowiedzią na decyzję rządu, który wycofał się z finansowania metody in vitro. Już w styczniu radni przegłosowali uruchomienie programu i zagwarantowali środki na jego realizację, a teraz rozpoczyna się nabór chętnych par.

– Istotnymi kryteriami przystąpienia do projektu są: udokumentowane, bezskuteczne leczenie niepłodności, wiek kobiety w granicach 20 – 43 lata oraz zamieszkanie na terenie Poznania. Po spełnieniu wymogów formalnych, kwalifikacji medycznej i wystawieniu przez realizatora orzeczenia lekarskiego o stanie zdrowia, wniosek o zatwierdzenie finansowania dla wnioskującej pary będzie przekazany do Urzędu Miasta Poznania – informuje Sylwia Błociszewska, koordynator projektu.

Realizacją projektu zajmą się Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego, InviMed Europejskie Centrum Macierzyństwa oraz klinika IVITA. Osoby zainteresowane udziałem w programie powinny zgłosić się do jednej ze wskazanych placówek, a dofinansowanie będzie przyznawane na podstawie kolejności zgłoszeń. Każdej parze miasto dofinansuje trzy zabiegi – Na realizację procedur leczenia niepłodności dla mieszkańców miasto przeznaczy 1 835 000 zł na każdy rok realizacji programu – dodaje Błociszewska.

Na chwilę obecną program zaplanowany jest do 2020 roku.

źródło: epoznan.pl

Zapowiedzi władz Poznania dotyczące programu dofinansowania zapłodnienia in vitro w latach 2017-2020 wchodzą w pierwszy etap realizacji. Z pomocy będzie mogło skorzystać ponad 360 par.

Już w styczniu br. radni Poznania przegłosowali uruchomienie programu i zagwarantowali środki na jego realizację, a obecnie rozpoczyna się nabór chętnych par.

Istotnymi kryteriami są: udokumentowane, bezskuteczne leczenie niepłodności, wiek kobiety w granicach 20-43 lata oraz zamieszkanie na terenie Poznania. Para nie musi być małżeństwem.

Realizacją projektu zajmą się trzy poznańskie placówki: Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny UM, InviMed Europejskie Centrum Macierzyństwa oraz klinika Ivita – informuje serwis epoznan.pl.

Każdej parze miasto dofinansuje trzy zabiegi. Na realizację procedur leczenia niepłodności samorząd Poznania przeznaczy do 2020 r. 7,3 mln zł.

Więcej: www.epoznan.pl