Dni Pacjenta w Aninie

Już w najbliższy weekend, 16 września, w Instytucie Kardiologii w Warszawie-Aninie odbędzie się II Dzień Pacjenta „Serce w ruchu”.

„Serce w ruchu” to inicjatywa mająca na celu zwiększenie społecznej świadomości na temat chorób sercowo-naczyniowych oraz ich zwalczania. Równie ważne dla organizatorów jest promowanie zdrowego trybu życia, wypoczynku w ruchu i na świeżym powietrzu. Pomocne w tym będzie zorganizowanie serii wykładów dotyczących układu krwionośnego, a także zorganizowanie badań przesiewowych dla mieszkańców Warszawy. Na pacjentów czekają również warsztaty z zakresu pierwszej pomocy oraz indywidualne plany treningowe przygotowane w oparciu o opinię ekspertów.

– Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że problemy kardiologiczne dotyczą również ich i bagatelizują pierwsze objawy chorób serca. Potem, gdy objawy się nasilają, trzeba włożyć o wiele więcej wysiłku by dojść do siebie. Tymczasem celem akcji, której jesteśmy partnerem, jest zwrócenie uwagi Polaków na skuteczne sposoby zmniejszenia ryzyka występowania chorób serca. Promując zdrowy tryb życia realizujemy misję naszych Uzdrowisk – Nałęczowa i Konstancina – dodaje Robert Moskwa dyrektor sprzedaży i marketingu Uzdrowiska Konstancin-Zdrój oraz Uzdrowiska Nałęczów.

Podobnie jak rok temu, podczas wydarzenia Uzdrowisko Nałęczów oraz Uzdrowisko Konstancin zapraszają do odwiedzenia stoiska firmowego, gdzie w ramach inicjatywy pacjenci będą mogli uzyskać informacje na temat produktów leczniczych, a także wypełnić specjalną ankietę, ocenioną następnie przez specjalistów. Dane te pomogą ocenić ryzyko związane ze schorzeniami kardiologicznymi. Wysoko wykwalifikowana kadra udzieli również odpowiedzi na wszelkie pytania. Na stoisku dostępne będą specjalnie przygotowane materiały informacyjne oraz wiele innych atrakcji.

Podczas wydarzenia pacjenci będą mogli uczestniczyć w wykładach prowadzonych przez ekspertów z Instytutu Kardiologii oraz wykonać bezpłatne badania profilaktyczne – m.in. EKG, pomiar ciśnienia tętniczego, pomiar poziomu cukru i cholesterolu oraz wiele innych.