Debata „Pandemia, restrykcje, szczepienia. Teoria i praktyka. Dokąd zmierzamy?”

Czego do tej pory nauczyła nas pandemia COVID-19? Czy okresowe lockdowny staną się częścią naszego życia? Jaki jest potencjał technologii mRNA? Czy będziemy się szczepić co rok? Jak zmaksymalizować ochronny potencjał szczepień? Na te i inne tematy 27.04. będą dyskutować:

  • Prof. Andrzej M. Fal – specjalista chorób wewnętrznych i alergologii, kierownik Kliniki Alergologii, Chorób Płuc i Chorób Wewnętrznych w Szpitalu MSWiA w Warszawie;
  • Prof. Joanna Zajkowska – specjalistka chorób zakaźnych, epidemiologii i zdrowia publicznego, zastępca ordynatora Kliniki Chorób Zakaźnych i Neuroinfekcyjnych Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.
  • Prof. Jacek Jemielity – chemik z Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego, który wraz z zespołem od prawie 20 lat prowadzi badania nad terapeutycznym wykorzystaniem mRNA 
  • Dr hab. Piotr Rzymski – biolog i popularyzator nauki, adiunkt w Zakładzie Medycyny Środowiskowej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
  • Lek.  Anna Krzeszowska-Kamińska – specjalistka medycyny rodzinnej.

Spotkanie prowadzi Justyna Wojteczek z Serwisu Zdrowie. Aby zobaczyć transmisję kliknij w poniższy ekran. Start: godz. 10.00.

https://zdrowie.pap.pl/szczepienia/ogladaj-debate-pandemia-restrykcje-szczepienia-teoria-i-praktyka-dokad-zmierzamy