Kolejny Breast Cancer Unit

Centrum Onkologii im. prof. F. Łukaszczyka w Bydgoszczy uzyskało na 5 lat Certyfikat Breast Cancer Unit (BCU), czyli Międzynarodowy Certyfikat Diagnostyki i Leczenia Raka Piersi.

Uzyskanie certyfikatu umożliwia korzystanie z przywileju braku limitów ilościowych dotyczących świadczeń zdrowotnych w zakresie nowotworów piersi. Oznacza to, że obecnie wszystkie kobiety niezależnie od miejsca zamieszkania mają dostęp do wysokiej jakości diagnostyki i leczenia raka piersi w Centrum Onkologii w Bydgoszczy.

Rak piersi wymaga precyzyjnej diagnostyki i kompleksowego leczenia dobrze skoordynowanych w czasie i prowadzonych z udziałem najbardziej doświadczonych specjalistów. W Centrum Onkologii w Bydgoszczy realizowana jest skojarzona terapia raka piersi: leczenie operacyjne, teleradioterapia, brachyterapia, chemioterapia, operacje rekonstrukcyjne piersi, fizjoterapia, opieka psychologiczna. Dzięki realizacji programów edukacyjnych promujących Kodeks Walki z Rakiem Breast Cancer Unit w Centrum Onkologii w Bydgoszczy pomaga i umożliwia zwiększenie skuteczności wczesnego wykrywania raka piersi. Zapewnia także wysokiej jakości informację o systemie zwalczania raka piersi we wszystkich niezbędnych aspektach.

Komisja w składzie: prof. dr hab. n. med. Ruben Orda z Uniwersytetu w Tel Avivie w Izraelu, prof. dr hab. n. med. Edelmiro Iglesias Martinez z Uniwersytetu w Leridzie w Hiszpanii oraz dr n. med. Małgorzata Talerczyk z Zachodnio-Pomorskiego Centrum Onkologii audytowała Centrum Onkologii w Bydgoszczy w zakresie spełniania Standardów Breast Cancer Unit.