Bieg Kobiet: Zawsze Pier(w)si

kk

22 października 2017 roku odbędzie się Bieg Kobiet Anita w Warszawie dedykowany profilaktyce przeciwko nowotworom piersi.

Październik jest miesiącem poświęconym walce z nowotworem piersi. W Polsce rak piersi stanowi jedną z głównych przyczyn zgonów nowotworowych wśród kobiet, a z powodu choroby corocznie umiera prawie 6000 Polek. O nowotworze piersi kobiety zazwyczaj dowiadują się przy wizycie u ginekologa bądź same odkrywają niepokojącą zmianę.

Ideą biegu ZAWSZE PIER(W)SI jest zwrócenie uwagi na zdrowie kobiet i na rolę, jaką odgrywa profilaktyka przeciwnowotworowa. Bieg stanowi cykl imprez odbywających się w większych miastach (m.in. Wrocław, Poznań, Gdynia), który ma solidaryzować kobiety z całej Polski i mobilizować je do wspólnej walki z rakiem piersi.

W tym roku Bieg Kobiet odbędzie się w Parku Szczęśliwickim w Warszawie, a trasa biegu wyniesie ok. 5 km.

Udział w imprezie wymaga wcześniejszej rejestracji na stronie: kobietawbiegu.pl. Na każdą uczestniczkę czeka pakiet startowy zawierający m.in. pamiątkową koszulkę oraz medal. Dla kobiet powyżej 65 roku życia udział w biegu jest bezpłatny.

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1378483592232256/